جمعه 15 اسفند ماه 1399 ساعت 14:24
وب سايت مرکزي
خبر /
اولين سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سليماني و همراهانش در مجتمع آموزش عالي بم برگزار شد. / چهارشنبه 17 دي 1399 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
اولين سالگرد شهادت سردار سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني و همراهانش با حضور رئيس مجتمع دکتر محمدعلي نورالهي، حجت الاسلام محسن مظاهري مسئول نهاد رهبري، دکتر حمزه دهقاني معاون توسعه و پشتيباني، دکتر علي دريجاني معاون آموزشي، پژوهشي و دانشجويي، اعضاي هيئت علمي، کارمندان با رعايت مسائل بهداشتي توسط دفتر نهاد رهبري و امور فرهنگي روز دوشنبه 15 ديماه در مجتمع آموزش عالي بم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي مجتمع دکتر نورالهي ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي اسلام، شهداي دفاع مقدس، شهداي امنيت و جبهه مقاومت، شهداي هسته اي و شهداي مدافع حرم و شهادت سردار شهيد سليماني و همراهانش گفت: شهدا با ايثار و فداکاري از جان و مال و زندگي شان گذشتند تا ا ما در امنيت و آرامش زندگي کنيم و اين آرامش و امنيت مرهون خون اين شهداي گرانقدر است درنتيجه بايد قدر بدانيم و ادامه دهنده راه اين عزيزان باشيم همچنان که در زندگي نامه و وصيت نامه شهيد سليماني خطاب به همه اقشار آمده و مسير و  راه را به ما نشان داده است. 
رئيس مجتمع با بيان اينکه زندگي نامه سردار دلها داراي زواياي گوناگوني است گفت: هرگوشه از زندگي اين شهيد عزيز درس جديدي به ما مي دهد، ايشان همانند همه ما در زندگي با سختي هاي فراواني روبرو بود اما با توکل به خداوند منان، عشق به ائمه اطهار، عشق به ولايت، قدم گذاشتن در راه ولايت و ولايت¬پذيري و اخلاص به درجه اي رسيد که همگان او را دوست دارند حاضرند خودشان را فداي اين شخصيت بزرگ نماييد و اين موضوع به خوبي در تشيع بي نظير پيکر پاک اين بزرگوار نمايان شد.
دکتر نورالهي گفت: خداوند بهترين پاداش ساليان مجاهدت را که شهادت بود به شهيد حاج قاسم سليماني داد که سال ها انتظارش را مي کشيد آن هم شهادتي که نمونه هاي بارز آن را در واقعه کربلا مي بينيم. سردار سليماني هميشه در مسير ولايت بود و  با مدد  از  اهل بيت(ع) و ائمه اطهار (س) و  ولايت  کارها رو جلو  مي برد و موفق بود.

حجت الاسلام محسن مظاهري مسئول نهاد رهبري مجتمع در اين مراسم ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا به ويژه شهادت سردار سليماني و همراهانش و با بيان اينکه سردار شهيد سپهبد سليماني ساليان سال قريب به چهل سال در راه خدا مجاهدت کرد گفت: سردار سليماني داراي نبوغ خاص نظامي بود،. جنگ هشت ساله دفاع مقدس، درگيري با اشرار و فرماندهي سپاه قدس از ايشان شخصيتي ساخته بود که در هرکجا که ورود مي کرد با کمک خداوند متعال و اشراف اطلاعاتي باعث آزاد سازي منطقه مي شد.
حجت الاسلام مظاهري گفت: داعش منطق آمرلي و بخش هاي بسياري از مناطق عراق را اشغال کرده بود به گونه اي که تا 30 کيلومتري ايران پيشروي کرده بودند و نيز در دمشق سوريه تا نزديکي کاخ رياست جمهوري بشار اسد پيشروي کرده بودند، در فلسطين اشغالي منطقه نوار غزه که در آشغال صهيونيستها بود، در جنگ 33 روزه حرب الله لبنان، شهيد سليماني با ورود به اين مناطق با توکل به خداوند منان و ائمه اطهار و ولايت پذيري محاصره اين مناطق شکسته و بر همه اين مشکلات پيروز شد و اينها جز روحيه معنوي، شجاعت و شهادت طلبي اين شهيد بزرگوار به دست نمي آمد.
مسئول نهاد رهبري مجتمع با بيان اينکه شهيد حاج قاسم سليماني در دل ايرانيان و حتي جهانيان جاي دارد گفت: در حادثه دلخراش زلزله بم شهيد سليماني به همراه شهيد احمد کاظمي در ساعات اوليه زلزله وارد بم شدند و در انتقال مجروحين به بيمارستاهاي تهران و ساير استانها در روزهاي اوليه خدمات شاياني انجام دادند و مردم بم هميشه قدردادن اين شهيد بزرگوار هستند. همين روحيه مردمي بودنش، اخلاص و معرفتش و با ولايت بودنش بود که در دل همه جاي گرفت و اين موضوع در تشييع پيکر مطهر ايشان به خوبي نمايان است. 
شايان ذکر است بعد از مراسم سالگرد، کارکنان مجتمع به همراه اعضاي هيأت رئيسه بر گلزار شهداي گمنام شهرستان بم حاضر، سپس گلزار مطهر شهداي عزيز را غبارروبي و عطرفشاني و با آرمانهاي شهدا، نظام انقلاب اسلامي ايران تجديد ميثاق کردند و در ادامه از سخنان امام جمعه بم حاج آقا دانشي بهره بردند.  

کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2021 Bam University. All rights reserved.