سه شنبه 6 مهر ماه 1400 ساعت 18:12
وب سايت مرکزي
خبر /
وبينار فرهنگي ناگفته هاي غدير به مناسبت دهه امامت و ولايت برگزار شد / چهارشنبه 6 مرداد 1400 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []وبينار فرهنگي ناگفته¬هاي غدير به مناسبت دهه امامت و ولايت توسط دفتر نهاد رهبري و امور فرهنگي مجتمع با همکاري موسسه قرآني کوثرالرسول شهرستان بم ويژه دانشجويان، کارمندان و اساتيد مجتمع به مدت سه روز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي مجتمع، حجت الاسلام والمسلمين محمدرضا حسني از مدرسين حوزه و دانشگاه قم در اين وبينار ضمن تبريک دهه امامت و ولايت و عيد غدير، به اقدامات و وقايع قبل، حين و بعد از عيد غدير اشاره کرد و گفت: معراح پيامبر، دعاي روز عرفه، حديث ثقلين، روز غدير و ساير وقايع گواه بر امامت و ولايت حضرت علي(ع) بعد از پيامبر گرامي اسلام مي باشد.
حجت الاسلام والمسلمين حسني به واقعه روز غدير اشاره کرد و گفت: از طرف خداوند آيه بر پيامبر نازل شد و گفت اي پيامبر چنانچه مي خواهي تمام رنج و مشقت هايي که طي 23 سال در امر رسالت و تبليغ دين متحمل شديد به بار بنشيند، پس بايد آنچه را که برايت وحي کرديم و آن ولايت حضرت علي (ع) است را براي مردم ابلاغ کنيد در نتيچه پيامبر گرامي اسلام اين رسالت مهم را در روز غدير خم ابلاغ و حضرت علي (ع) را جانشين خود معرفي و از همه حاضرين بيعت گرفت. 
حجت الاسلام والمسلمين دکتر مصطفي حاج وليئي در ادامه وبينار در ادامه به ويژگي ها غدير از جمله جانشيني حضرت علي (ع) به عنوان ماموريت مهم رسالت پيامبر از ابتدا تا انتها، آيات الهي، تبريک خواص و عوام به ولايت علي(ع) و بيعت عملي پيامبر و ساير موارد ديگر دلايل روشن بر ولايت و جانشيني حضرت علي (ع) بعد از پيامبر بزرگ اسلام مي باشد. وي در ادامه به تحرکات و  اقدامات منافقين بعد از واقعه غدير،  به ناگفته ها و نکات ارزشمندي اشاره کرد.

کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2021 Bam University. All rights reserved.