دوشنبه 2 خرداد ماه 1401 ساعت 00:51
وب سايت مرکزي
خبر /
حجت الاسلام والمسلمين مظاهري مسئول نهاد رهبري در دومين سالگرد شهادت حاج قاسم سليماني: مکتب حاج قاسم سليماني سبک زندگي اسلامي به معناي واقعي کلمه است. / شنبه 11 دي 1400 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
به گزارش روابط عمومي مجتمع حجت الاسلام و المسلمين محسن مظاهري مسئول نهاد رهبري دانشگاه در اين مراسم ضمن تسليت ايام شهادت فاطمه زهرا(س)، گراميداشت حماسه نه دي و دومين سالگرد شهادت سردار مقاومت جهان اسلام حاج قاسم سليماني گفت: مکتب حاج قاسم سليماني سبک زندگي اسلامي به معناي واقعي کلمه است و همانگونه که مقام معظم رهبري فرمودند: سردار عزيز ما حاج قاسم سليماني را به چشم يک مکتب، يک راه و يک مدرسه درس آموز نگاه کنيد، اخلاص و معنويت ايشان باعث شد که اينگونه برجسته شود.
محسن مظاهري در اين آيين گفت: در روايات آمده است که هر کس نهان خودش را با خدا اصلاح کند خداوند در آشکارا او را عزيز مي گرداند و حاج قاسم اينگونه بود در عين حال که شخصيت معنوي ويژه اي داشت براي او يک شخصيت ملي و بين الملي مقاومت شکل گرفت .
مسئول نهاد رهبري مجتمع گفت: حاج قاسم تربيت يافته اسلام و مکتب امام (ره) بود و همه عمر عزيز خود را در اين راه گذاشت و قريب به بيش  از چهل سال در جنگ و جهاد و فداکاري براي نظام بود.
وي اظهار داشت: حاج قاسم سليماني يک شخصيت باهوش سياسي و نظامي بود که خدمات و برکات زيادي در سوريه و عراق داشت، در سوريه کار به جايي رسيده بود که داعش تا کاخ رياست جمهوري پيشروي کرده بود که با فداکاريها و رشادتهاي حاج قاسم و يارانش سوريه نجات پيدا کرد
محسن مظاهري گفت: همانگونه که در آيه 29 سوره الفتح قرآن آمده است  أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ حاج قاسم نيز اينگونه بود با مستکبرين و دشمنان سرسخت و با مردم بسيار مهربان و همراه بود، هميشه به ديدار خانواده هاي شهدا مي رفت و سرکشي مي کرد، در حوادث گوناگون انقلاب از جمله در لشکر 41 ثارالله در زمان جنگ، در جنوب کرمان، در سپاه مقاومت، در حوادث سيل و زلزله خدمات فراواني براي مردم انجام داد، در زلزله بم نيز به همراه شهيد کاظمي در ساعات اوليه زلزله وارد بم شد و به کمک مردم شتافت و منشاء خدمات بسياري شد. 

حجت الاسلام و المسليمن صدوقي استاد حوزه و دانشگاه شاهد، ضمن گراميداشت ايام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و دومين سالگرد شهادت حاج قاسم سليماني گفت: وقتي بحث از مکتب به ميان مي آيد، يک مسئله يک بعدي نيست بلکه مجموعه اي از مسائل در کنار هم قرار مي گيرد و تبديل به يک مکتب مي شود. اگر بخواهيم مکتب حاج قاسم را توضيح دهيم اين است که اولا ايشان مومن واقعي بود، يعني به همه چيز که مي بايست ايمان داشته باشد ايمان داشت و به عهدي که با خدا و انقلاب بسته بود وفادار ماند و همه چيز خود را در اين راه فدا کرد. 
حجت الاسلام  صدوقي در رابطه به وفاي عهد به امام زمان(عج) گفت: وفاي به عهد به اين معني است که همه کساني که به من تعلق دارند و مسئوليتشان را برعهده دارم در راه خدا و امام زمان(عج) تقديم کنم، هرآنچه را که داريم اگر در راه او بدهيم رشد کرده و بزرگ مي شويم و به جايي مي رسم که بايد برسيم. در نهج البلاغه آمده است حضرت علي(ع) وقتي سپاهيان را به جهاد دعوت مي کند، آنها کساني بودند که درنگ نکردند تا امکانات فراهم و راه براي آنها باز شود بلکه اينها سوار بر راه بودند. بزرگترين ويژگي حاج قاسم اين بود که درنگ نکردند تا امکانات و راه باز شود بلکه سوار بر راه بودند و  وقتي فهميدند که حق چيست محکم ايستادند و از هيچ چيز نهراسيدند و  رَکِبوا الطَّريق، وَ مَضَوا عَلى الحَقّ(برادران من که راه حق را رفتند) ويژگي اينگونه افراد است.
گفتني است اين مراسم با حضور دکتر محمدعلي نورالهي رئيس مجتمع، دکتر حمزه دهقاني معاون توسعه و پشتيباني، دکتر علي دريجاني معاون آموزش، پژوهش و دانشجويي، اساتيد، مديران و کارمندان مجتمع امروز شنبه يازدهم ديماه در تالار بسطامي توسط دفتر نهاد رهبري و امور فرهنگي برگزار و علاوه بر سخنراني با مداحي و روضه خواني مداح اهل بيت کربلايي سامان تميکي همراه بود. 
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2022 Bam University. All rights reserved.