دوشنبه 7 آذر ماه 1401 ساعت 11:25
وب سايت مرکزي
خبر /
کارگاه ورزش، سلامت و پيشگيري از اختلالات اسکلتي و عضلاني ويژه کارکنان و دانشجويان مجتمع برگزار شد / سه شنبه 3 آبان 1401 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
کارگاه ورزش، سلامت و پيشگيري از اختلالات اسکلتي و عضلاني ويژه کارکنان و دانشجويان مجتمع امروز دوشنبه دوم مهر به همت واحد تربيت بدني در تالار بسطامي مجتمع برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي مجتمع، اين کارگاه توسط دکتر مهدي عباس پور دکتراي فيزيولوژي ورزشي و دکتر سعيد بحيرايي دکتري آسيب شناسي ورزشي و حرکات اصلاحي از اعضاي هيئت علمي تربيت بدني دانشگاه شهيد باهنر کرمان برگزار شد. 
دکتر عباس پور در اين کارگاه ضمن عرض سلام و گراميداشت ياد و خاطره شهداي انقلاب گفت: امروزه با توجه به فاصله گرفتن بشر از طبيعت، زندگي همه ما تغيير کرده و گرفتار زندگي روزمره شديم و از ورزش کردن فاصله گرفتيم لذا اين عدم فعاليت بدني باعث شده که دچار بيماري هاي مختلفي شويم.
دکتر عباس پور با تأکيد بر اينکه پياده روي را در خانواده ترويج کنيم گفت: بحث تحکم و استقامت بدن بسيار مهم است و مادر همه بيماري ها بي حرکتي است بنابراين با پياده روي، دوچرخه سواري و ساير ورش¬ها عضلات خود را قوي و استحکام بخشيم و مادامي که سالم هستيم مي توانيم ساير فعاليت¬ها را انجام دهيم.

دکتر سعيد بحيرايي عضو هيئت علمي تربيت بدني دانشگاه شهيد باهنر کرمان در اين کارگاه گفت: مهمترين عامل اختلالات اسکلتي و عضلاني، کار، وضعيت و عادت¬هاي غلط حرکتي است که باعث درد در بسياري از نقاط بدن از جمله ناحيه گردن، کمر، زانو و غيره مي شود و اين آسيب ها منجر به ايجاد هزينه هاي گزاف در زندگي مي شود.

دکت بحيريايي گفت: شايع ترين بيماري ها و اختلالات عضلاني و اسکلتي، گوي کمر، سر به جلو، گردپشتي، صافي کف پا  است که ناشي از کار زياد است که ممکن است برايمان ايجاد شود. نشستن ها، خوابيدن ها و الگوهاي حرکتي اشتباه، ميز و صندلي غير استاندارد و ساير موارد اشتباه و غير استاندارد ديگر منجر به ايجاد اختلالات اسکلتي و عظلاني مي شود
دکتر بحيرايي در اين کارگاه به علل و عوامل بروز ناهنجاري¬هاي اسکلتي و عضلاني از جمله بي تحرکي، افزايش وزن و عادات نامناسب و غيره اشاره و  در ادامه بر تمرينات اصلاحي و ملاحضات اصلاحي از تريق تقويت عظلات بدن به صورت متعادل در جهت برطرف کردن ناهنجاري ها تاکيد کرد. کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2022 Bam University. All rights reserved.