جمعه 28 خرداد ماه 1400 ساعت 07:35
وب سايت مرکزي
خبر /
دکتر نورالهي در آيين تجليل از مقام معلم و استاد گفت : تعليم و تربيت دو وظيفه مهم معلم و استاد مي باشد. / دوشنبه 13 ارديبهشت 1400 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
دکتر نورالهي در آيين حضوري، مجازي روز معلم که به مناسبت بزرگداشت سالروز شهادت استاد مرتضي مطهري در تالار بسطامي مجتمع امروز دوشنبه 13 ارديبهشت برگزار شد گفت: تعليم و تربيت افراد ماهر و متعهد دو وظيفه مهم و تأثير گذار معلم و استاد مي باشد.

به گزارش روابط عمومي مجتمع، دکتر نورالهي رئيس مجتمع در آيين تجليل از  مقام معلم و استاد ضمن عرض تسليت ايام شهادت حضرت علي (ع) و گراميداشت سالروز شهادت استاد شهيد مطهري و تبريک روز معلم به همه اساتيد مجتمع گفت: با توجه به شيوع ويروس کرونا در جهان و ايران در (اسفند سال98 ) به يکباره بحث آموزش دانشجويان مجتمع و ساير مراکز آموزشي کشور با يک مشکل و چالش جدي روبرو شد دانشگاه ها از حضور دانشجويان در دانشگاه محروم شدند، اما در همين شرايط همه همکاران و اساتيد گرامي همچون گذشته به صورت جهادي وارد عمل و پاي کار آمدند و با راه اندازي زير ساخت ها و  سامانه هاي مجازي بحث آموزش و پرورش دانشجويان را با جديت دنبال کردند و نگذاشتند در امر آموزش و پرورش دانشجويان خللي ايجاد شود و جا دارد در اين مراسم از همه اين عزيزان تشکر کنم.
رئيس مجتمع با بيان اينکه زحمات اساتيد در دوران کرونا و کلاسهاي مجازي بسيار زياد شده است گفت: در کلاس هاي حضوري فرصت مغتنمي در اختيار اساتيد بود که رودرو با دانشجويان ارتباط داشتند و مسائل آموزشي و تربيتي را پيگيري مي کردند اما در شرايط فعلي که کلاس ها به صورت مجازي (آنلاين و آفلاين) برگزار مي شود کار را با محدوديت روبرو مي کند ولي اين محدوديتها هم باعث نمي شود که از وظيفه استاد بکاهد چرا که استاد در هر شرايطي به کارش عشق مي ورزد و از فضاي مجازي حداکثر استفاده را در جهت تعليم و تربيت دانشجويان به کار مي بندد و دنبال مي کند و تهديد ها را به فرصت تبديل مي نمايد.

حجت الاسلام والمسلمين محسن مظاهري مسئول نهاد رهبري مجتمع در اين آيين ضمن عرض تسليت ايام شهادت حضرت علي (ع) و گراميداشت سالروز شهادت استاد شهيد مطهري و تبريک روز معلم به همه اساتيد مجتمع گفت: از همه اساتيد و معلمان گرامي که در دوران کرونا با از خود گذشتگي کار آموزشي و فرهنگي را با جديت دنبال مي کنند تشکر مي کنم.
مسئول نهاد رهبري مجتمع با اشاره به جمله امام (ره) که فرمودند معلمي شغل انبياست گفت: اين جمله، جمله پر مفهومي است از اين جهت که انبياء هم تعليم و هم تزکيه روح را با هم دنبال  مي کردند و حتي تزکيه را مقدم بر تعليم مي دانستند، بدين معني که معلم و استاد نيروهايي مفيد براي جامعه، هم از لحاظ علمي و هم از لحاظ اخلاقي تربيت مي کنند کما اينکه در چند سال اخير اساتيد و دانشجويان مجتمع در حوزه هاي مختلف علمي و پژوهشي و فرهنگي به موفقيت هاي چشمگيري از جمله کارهاي علمي و تحقيقاتي، ساخت پهپاد امداد رسان، ربات آتش نشان و غيره دست يافته اند.
حجت الاسلام مظاهري گفت: دانشگاه در بحث تربيت بر دو محور استاد و دانشجو مي چرخد و قطعا دانشجو نسل شکوفاي اميد به آينده است و استاد نقش آموزش و پرورش اين افراد را برعهده دارد تا بتوانند به قله هاي شکوهمند موفقيت دست يابند. همانگونه که مقام معظم رهبري(مدظله العالي)  در جمع معلمان و اساتيد دانشگاه ها فرمودند که ما بايد به قله هاي علم و فناوري دست پيدا کنيم و مي بينيم که در حال حاضر کشور عزيزمان در حوزه هاي مختلف از جمله حوزه دفاعي و صنعت موشکي و غيره به پيشرفتهاي چشمگيري دست يافته و اين مرهون تلاش دانشمندان کشور عزيزمان است.

دکتر علي دريجاني معاون آموزشي و پژوهشي و دانشجويي مجتمع ضمن عرض تسليت ايام شهادت حضرت علي (ع) و گراميداشت سالروز شهادت استاد شهيد مطهري و تبريک روز معلم به همه اساتيد مجتمع، گفت: اگر مجتمع آموزش عالي بم را يک جبهه جنگ در نظر بگيريم، اساتيد، سربازان و  فرماندهان خط مقدم اين جبهه مي باشند و قطعا براي خط مقدم پشتيباني ها لازم است که دغدغه مسئولين مجتمع برطرف کردن مشکلات اساتيد است تا بتواند راه را براي همکاران گرامي هموار کند.
معاون آموزشي و پژوهشي مجتمع با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري که فرمودند: جايگاه معلم در فرهنگ عمومي بايد ارتقاء يابدگفت: معلم با روح و روان نسل جوان سرو کار دارد و نقش خود را به خوبي با از خود گذشتگي و فداکاري در جهت هدايت افراد به سمت تعليم و تربيت ايفا مي کند.
دکتر دريجاني در اين آيين گفت: در شرايط فعلي که درگير بيماري منحوس کرونا هستيم، اساتيد مجتمع در اين دوران رشادت ها و ازخودگذشتگي ها به خرج دادند و کار آموزش و پرورش دانشجويان را در فضاي مجازي با جديت دنبال مي کنند. 
وي گفت جهت رفاه حال دانشجويان و جلو گيري از شيوع بيماري کرونا، بر بستر فضاي مجازي در مجتمع، کارهاي بزرگي انجام شده و تمام کارهاي دانشجويان از ارسال مدارک ثبت نام تا ارسال مدارک فارغ التحصيلي به همت همکاران به صورت غير حضوري انجام مي شود.
گفتني است آيين تجليل از اساتيد مجتمع به مناسبت روز معلم امروز دوشنبه 13 ارديبهشت با حضور دکتر نورالهي رئيس مجتمع، حجت الاسلام مظاهري مسئول نهاد رهبري، دکتر دهقاني معاون توسعه و پشتيباني، دکتر دريجاني معاون آموزشي، پژوهشي و جمعي از اساتيد به صورت حضوري و مجازي در تالار بسطامي برگزار و در پايان مراسم از اساتيد مجتمع تقدير به عمل آمد.


کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2021 Bam University. All rights reserved.