يکشنبه 10 مهر ماه 1401 ساعت 05:55
وب سايت مرکزي
خبر /
اختصاص ۲۰ ميليارد تومان اعتبار براي تکميل آزمايشگاه فني مهندسي و احداث خوابگاه مرکز آموزش عالي بم / پنجشنبه 20 مرداد 1401 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []


در بازديد معاون اداري، مالي و مديريت منابع  وزارت علوم از مجتمع آموزش عالي بم که همزمان با سفر رياست جمعوري به استان کرمان انجام شد. مبلغ 20 ميليارد تومان اعتبار براي تکميل آزمايشگاه فني مهندسي و احداث خوابگاه اين مرکز آموزش عالي اختصاص يافت.


 به گزارش اداره کل روابط عمومي وزارت علوم، به نقل از مجتمع آموزش عالي بم، دکتر علي خطيبي در بدو ورود به اين مجتمع با حضور در مزار شهداي گمنام ضمن قرائت فاتحه به مقام شامخ شهيدان اداي احترام کرد و سپس از طرح‌هاي عمراني همچون آزمايشگاه مرکزي، کتابخانه، خوابگاه و ساير طرح‌­هاي اين مجتمع بازديد کرد.

 

وي گفت: در ادامه سفرهاي استاني که هيئت دولت و رئيس جمهور محترم دارند استان کرمان آخرين سفر از سفرهاي استاني است که در حال انجام است، با توجه به اينکه مجتمع آموزش عالي بم جزو اولويت سفرمان بود در اولين فرصت در اين مرکز حضور پيدا کرديم و اميدواريم بخشي از مشکلات اين مجتمع طي سفر مرتفع شود.

معاون اداري، مالي و مديريت منابع وزارت علوم در اين بازديد درخصوص تبديل شدن اين مجتمع آموزش عالي به دانشگاه گفت: مسير تبديل مرکز آموزش عالي به دانشگاه، فرآيند و شاخص­‌هاي خاص خود را دارد. لذا اين مجتمع نيز براي دانشگاه شدن بايد يکسري شاخص‌­ها از لحاظ تعداد هيئت علمي، تعداد رشته و گروه‌­هاي آموزشي بر اساس استانداردهاي موجود وزارت علوم فراهم آورد و پس از آن نسبت به ارتقاء مجتمع به دانشگاه اقدام مي‌کنيم.

دکتر خطيبي در ادامه از خوابگاه کانکسي اين مجتمع بازديد کرد و با بيان اينکه بايد وضعيت خوابگاه کانکسي بهبود يابد گفت: با توجه به اينکه اين خوابگاه در زمان زلزله سال 82 ساخته شده و مشکلات فراواني دارد، تلاش مي‌کنيم که مشکلات خوابگاه اين دانشگاه به طور ريشه‌اي و اساسي حل و فصل شود.

معاون اداري، مالي و مديريت منابع وزارت علوم در ادامه افزود:  تلاش مي‌­کنيم که در سازمان برنامه و بودجه مجوزها و اعتبارات لازم براي احداث خوابگاه در اين دانشگاه ايجاد شود و انشاالله ساخت خوابگاه براي مجتمع  و اختصاص 20 ميليارد تومان براي تکميل طرح‌هاي عمراني از جمله آزمايشگاه فني مهندسي از مصوبات اين سفر خواهد بود.

دکتر محمدعلي نورالهي رئيس مجتمع آموزش عالي بم نيز در اين بازديد گزارشي از وضعيت اين مجتمع ارائه کرد و گفت: مجتمع آموزش عالي بم به عنوان مرکز نوپا از سال 1390 از دانشگاه شهيد باهنر کرمان مستقل شده و بعد از استقلال پيشرفت‌هاي بسيار خوبي در همه حوزه‌ها از جمله آموزشي، پژوهشي، عمراني، دانشجويي و فرهنگي داشته که همه اين ظرفيت‌­ها و زيرساخت­‌ها از محل صرفه‌جويي‌هايي که داشيم حاصل شده است.

رئيس مجتمع آموزش عالي بم گفت: شهرستان بم داراي ظرفيت­‌هاي زيادي از جمله گردشگري به واسطه ارگ باستاني و ساير ابنيه تاريخي، کشاورزي، محصول خرما و مرکبات بم و ظرفيت اقتصادي از جمله اولين شرکت خودروسازي بخش خصوص کشور است. لذا مجتمع بر اساس ظرفيت‌هاي شهرستان رشته­‌ها و دانشکده‌هاي گردشگري، فني مهندسي و رياضيات و محاسبات را داير کرده است.

دکتر نورالهي در ادامه به پاره‌­اي از مشکلات از جمله تبديل مجتمع به دانشگاه، کمبود خوابگاه و اختصاص بودجه براي تکميل طرح‌هاي آزمايشگا­ه­ي اشاره کرد و گفت: درخواست مردم و مسئولين شهرستان بم اين است که اين مجتمع به دانشگاه تبديل شود تا بتواند رسالت خود را در منطقه بهتر به انجام رساند، اميدواريم با حمايت وزارت علوم بتوانيم اين مشکلات را مرتفع کنيم.


کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2022 Bam University. All rights reserved.