يکشنبه 1 خرداد ماه 1401 ساعت 05:26
وب سايت مرکزي
خبر /
اختتاميه نهمين کنگره مشترک سيستم هاي فازي و هوشمند ايران در مجتمع آموزش عالي بم برگزار شد / شنبه 14 اسفند 1400 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
آيين اختتاميه نهمين کنگره سيستم هاي فازي در مجتمع آموزش عالي بم به صورت مجازي برگزار شد.


به گزارش روابط عمومي مجتمع، دکتر محمدعلي نورالهي رئيس مجتمع در اين آيين ضمن عرض سلام و تبريک حلول ماه مبارک شعبان گفت:  اميدوارم که اين کنگره که آغازش با عيد مبعث و پايانش با حلول ماه مبارک شعبان تقارن پيدا کرده، داراي اثرات مفيد براي شرکت کنندگان عزيز باشد، خدا را شاکرم که اين کنگره به ميزباني مجتمع با حضور فعال پژوهشگران و اساتيد عزيز برگزار گرديد، اميدواريم توانسته باشيم انتظارات را برآورده و نقش کوچکي در جهت توسعه پژوهش هاي مبتني بر فناوري در کشور ايفا کرده باشيم.
دکتر نورالهي در اين آيين گفت: در برگزاري کنگره علاوه بر انجمن هاي سيستم هاي هوشمند و سيستم هاي فازي که متوليان برگزاري کنگره بودند، از حمايت هاي ويژه وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، انجمن‌هاي علمي مرتبط با موضوع کنگره،  پروفسور زاهدي رئيس انجمن سيستم هاي فازي  و نماينده مردم کرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي، استانداري کرمان، فرمانداري بم، مديريت ارگ جديد و ساير ادارات شهرستان بم، دانشگاه هاي شهيد باهنر کرمان، فردوسي مشهد، تحصيلات تکميلي کرمان، مجتمع آموزش عالي زرند و ساير دانشگاه ها، شوراي سياستگذاري کنگره، دبيران علمي و اجراي  کنگره، اعضاي کميته اجرايي، اعضاي کميته علمي و داوران گرامي که شبانه روز در برگزاري هرچه پربارتر کنگره تلاش کردند، برخوردار بوديم از آنها تقدير و تشکر مي کنم.


پروفسور محمدمهدي زاهدي رئيس انجمن سيستم هاي فازي و سيستم هاي هوشمند و نماينده مردم کرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي در اين آيين ضمن عرض سلام و تبريک حلول ماه مبارک شعبان و تقدير و تشکر از مجتمع آموزش عالي بم و کليه افرادي که در برگزاري کنگره نقش داشتند گفت: جمهوري اسلامي ايران در ده سال گذشته بعد از کشور چين و هند رتبه سوم در توليد مقالات در حوزه سيستم هاي فازي را کسب نموده است و اين در حالي است که امريکا رتبه چهارم را دارد. 
وي افزود: ضمن اينکه کشور ما يک درصد جمعيت جهان را دارد اما در سال 2021 موفق شده که 13 درصد توليد مقالات در حوزه سيستم هاي فازي را به خود اختصاص دهد. اين درحالي است که توليد مقالات در همه زمينه هاي علمي کشورمان 2 درصد است بنابراين نقش نظريه سيستم هاي فازي در توليد علم و مقاله معتبر علمي براي ارتقاء جايگاه علمي کشورمان در منطقه و جهان بسيار موثر است.
پروفسور زاهدي با بيان اينکه محبوبيت بکارگيري منطق و نظريه سيستم هاي فازي در بين دانشمندان و محققين کشورمان رو به افزايش بوده است گفت: آنچه امروز منطق فازي و سيستم هاي هوشمند را بعد از سال¬ها هنوز در جاذبه تحقيقاتي و محبوب علمي و پژوهشي قرار داده است، عجين بودن آن با نيازهاي روز جامعه، ذهن بشر و همچنين کارکردهاي آن در حوزه هاي مختلف مرتبط با زندگي بشر مي باشد، اما بايد اذعان داشت محققين کشور ما کمتر به جنبه هاي کاربردي آن پرداختند.
پروفسور زاهدي افزود: بايستي به گونه اي در نظام علم و فناوري کشور برنامه ريزي کرد که موجبات جاذبه هاي پژوهشي- کاربردي و رفع نيازهاي کشور بر اساس سيستم هاي فازي و هوشمند فراهم آيد. در ادامه ايشان پيشنهاد تشکيل ستاد علم و فناوري سيستم هاي فازي و هوشمند را همانند ساير ستادهاي علمي ذيل معاونت محترم علم و فناوري رياست جمهوري را داد. 
در پايان اين کنگره، توسط انجمن سيستم‌هاي فازي، رساله خانم نرگس اخلاقي با راهنمايي دکتر رجبعلي برزويي و پايان نامه خانم فاطمه کارآزما با راهنمايي دکتر رجبعلي برزويي، به عنوان رساله و پايان نامه برتر در حوزه سيستم‌هاي فازي انتخاب و از آنها تقدير به عمل آمد. همچنين از مقاله‌هاي برتر ارائه شده در کنگره در حوزه هاي مختلف نيز تقدير بعمل آمد.

کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2022 Bam University. All rights reserved.