شنبه 4 تير ماه 1401 ساعت 04:06
وب سايت مرکزي
خبر /
کارگاه تعامل با دانشجويان / يکشنبه 25 ارديبهشت 1401 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
دفتر کار اساتيد مي تواند محل ارتباط موثر و پيشرفت دانشجو باشدخانم شبنم مؤدب دانشجوي دکتري و مدرس روانشناسي دانشگاه شهيد باهنر کرمان در کارگاه تعامل اساتيد با دانشجويان در دوره نوگشايي دانشگاه که امروز يکشنبه 25 فروردين در تالار بسطامي مجتمع آموزش عالي بم برگزار شد، گفت: دفتر کار اساتيد مي تواند محل خوبي براي ارتباط موثر و مفيد با دانشجويان باشد و زمينه رشد و پيشرفت دانشجو را فراهم کند.
به گزارش روابط عمومي مجتمع، خانم مؤدب در اين کارگاه اظهار داشت: دانشجويان در دو سال اخير سبک زندگي و درسي آنها تغيير کرده  و  تعامل اجتماعي کمتري داشته اند بنابراين ما اساتيد مي توانيم با آگاهي کامل از تمامي مسائل، با صحبت کردن،  ايجاد انگيزه و آرامش سطح تعاملات اجتماعي آنها را بالا ببريم.

خانم مؤدب تصريح کرد: با برقراري ارتباط دو طرفه، برگزاري جلسات پرسش و پاسخ، تنوع در تدريس، نياز هاي دانشجويان را پاسخ گفته و با رفتار خود اين احساس را در دانشجو بوجود آوريم که آنها را درک مي کنيم.
استاد روانشناسي دانشگاه شهيد باهنر کرمان گفت: از جمله راه هاي ارتباط موثر با دانشجويان، ارتباط کلامي، رفتاري، ارتبط چشمي، چهره شاداب و خندان است که مي¬توان از اين طريق ارتباط خوبي با دانشجو برقرار و از مشارکت دانشجو در کلاس درس بهره برد.
خانم مؤدب اظهار داشت: از ديگر راه هاي ارتباطي موثر با دانشجويان، داشتن مهارت فن بيان، مهارت تدريس، سطح علمي و تجربي استاد است که کمک مي کند تا استاد بتواند پرسش هاي دانشجو را پاسخ و راه را براي رشد دانشجو هموار سازد.
وي  با بيان اينکه کميت و کيفيت تعامل استاد و دانشجو بسيار مهم است اظهار داشت: از ساعات حضور در دفتر کارتان حداکثر استفاده را ببريد، دفتر کار شما مي¬تواند محلي براي برقراري ارتباط مؤثر در همه مسائل بين شما و دانشجو باشد و زمينه رشد و پيشرفت آنها را فراهم سازد. 
خانم مودب در ادامه تصريح کرد: ضمن صحبت کردن در مورد دوران کرونا و آگاهي دادن به آنها، دانشجو را از دوران جديد و حضوري شدن کلاس¬ها و تفاوت آن با دوران مجازي و کرونا آگاه کنيد تا دانشجو شرايظ جديد را راحت تر بپذيرد و سپري کند.
شايان ذکر است کارگاه مذکور توسط مرکز مشاوره با حضور اعضاي هيئت رئيسه و اساتيد مجتمع برگزار شد.

کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2022 Bam University. All rights reserved.