جمعه 8 اسفند ماه 1399 ساعت 06:48
وب سايت مرکزي
خبر /
رويداد شتاب آنلاين ايده هاي فناورانه، نواورانه و خلاقانه (استارتآپ ويکند) در حوزه صنعت خرما براي اولين بار در استان کرمان برگزار توسط مجتمع آموزش عالي بم و مرکز رشد شهرستان شد. / چهارشنبه 17 دي 1399 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
با همکاري و همت مجتمع آموزش عالي بم و مرکز رشد شهرستان بم و پارک علم و فناوري استان کرمان رويداد شتاب آنلاين ايده هاي فناورانه، نواورانه و خلاقانه (استارتآپ ويکند) در حوزه صنعت خرما براي اولين بار در استان کرمان برگزار شد و حضور شرکت کنندگان از سراسر کشور سبب ارتقا علمي اين رويداد و ارائه ايده‌هايي ممتاز جهت ايجاد کسب و کارهاي جديد در اين حوزه گرديد. 

به گزارش روابط عمومي مجتمع آموزش عالي بم، دکتر هادي فرزان مدير مرکز رشد شهرستان بم و عضو هيأت علمي مجتمع با بيان اينکه حضور شرکت کنندگان از سراسر کشور که سبب ارتقا علمي اين رويداد و ارائه ايده‌هايي ممتاز جهت ايجاد کسب و کارهاي جديد در اين حوزه گرديد، اظهار داشت: رويداد شتاب آنلاين ايده هاي فناورانه، نواورانه و خلاقانه (استارتآپ ويکند) در حوزه صنعت خرما براي اولين بار در استان کرمان به منظور کمک به توسعه  صنعت خرما و تلفيق دانش، عمل و فناوري و با هدف شناسايي صاحبان ايده و حمايت از ايده هاي نو و فعالين اين صنعت برگزار شد. 
وي گفت:‌ استارت آپي با حضور ۱۰ مربي کارآزموده در حوزه هاي تخصصي و عمومي کسب و کار از سراسر کشور، طي ۲ روز در تاريخ ۱۱ و ۱۲ دي ماه با همکاري مجتمع آموزش عالي بم، فرمانداري بم، شهرداري بم، انجمن خرما، اتاق بازرگاني استان کرمان، مرکز نوآوري و شتابدهي تگ، دانشگاه تحصيلات تکميلي صنعتي و فناوري هاي پيشرفته کرمان و حمايت پارک علم وفناوري کرمان و با حضور نزديک به ۸۰ شرکت کننده به صورت مجازي برگزار گرديد. 
شرکت کنندگان در اين رويداد آموزشي و تجربي با مشارکت در کارگاه هاي مختلف تخصصي کسب و کار به تيم سازي پرداخته و ايده هاي خود را جهت تبديل به محصول و خدمت مورد ارزيابي و آزمون قرار دادند که در آخر اين رويداد ۳۲ ايده توسط شرکت کنندگان ارائه  و ۱۳ تيم تشکيل گرديد.
دکتر فرزان در تشريح افراد و تيمهاي برگزيده افزود: تيم استفاده از فناوري نانو در بسته بندي و کنترل کيفي مرحله به مرحله محصول، به نمايندگي حميد خواجويي نژاد، تيم دستگاه طناب بافت از طريق الياف خرما (چيلک) به نمايندگي رضا رضوانيان و همچنين تيم کاشي پشم خرما به نمايندگي ياسمن زهرا رحيمي فرد به ترتيب رتبه‌هاي اول تا سوم اين رويداد را از آن خود کردند.
در پايان رويداد "تيم خرما و سلامت جهاني" به نمايندگي صادق صنعتي و "تيم استفاده از حامل هاي ليپيدي نانو ساختار حاوي سينا مالدهيد به منظور افزايش ماندگاري خرما" به نمايندگي فرشته سادات موسوي به عنوان دو تيم شايسته تقدير اين رويداد معرفي شدند.
لازم به ذکر است اين رويداد به صورت کاملا آنلاين  برگزار شد و  متوسط ميزان مشارکت شرکت کنندگان در ساعات برگزاري رويداد به صورت آنلاين بيش از هفتاد درصد بوده است.

کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2021 Bam University. All rights reserved.