يکشنبه 23 مرداد ماه 1401 ساعت 08:58
وب سايت مرکزي
خبر /
ديدار اعضاي هيئت رئيسه مجتمع آموزش عالي با فرماندار بم / يکشنبه 29 خرداد 1401 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
به گزارش روابط عمومي مجتمع، در اين ديدار دکتر محمدعلي نورالهي رئيس مجتمع ضمن تبريک مديريت جديد شهرستان گفت: مجتمع آموزش عالي بم تنها دانشگاه دولتي شرق استان کرمان از سال 1373 به عنوان يکي از دانشکده هاي اقماري دانشگاه شهيد باهنر کرمان پايه گذاري و با دو رشته رياضي و جوشکاري راه اندازي گرديد.
رئيس مجتمع گفت: خوشبختانه بعد از استقلال مجتمع از دانشگاه شهيد باهنر کرمان، پيشرفت هاي بسيار خوبي در زمينه‌هاي  مختلف عمراني، آموزشي، پژوهشي و دانشجويي و فرهنگي تاکنون حاصل شده ، هم اکنون مجتمع داراي سه دانشکده(فني مهندسي، گردشگري و رياضيات و محاسبات) مصوب شوراي گسترش آموزش عالي با 15رشته کارشناسي و 5 رشته کارشناسي ارشد است و با پذيرش حدود 1500 دانشجو و با ايجاد زير ساخت ها و پروژهاي عمراني بسيار خوب در شرق استان کرمان، رسالت خود را در جهت آموزش و پرورش علمي و فرهنگي فرزندان اين مرز و بوم ايفا مي کند.
دکتر نورالهي در اين ديدار گفت: با توجه به جمعيت بالاي چهار شهرستان شرق استان کرمان و ظرفيت هاي بالقوه اقتصادي، کشاورزي و گردشگري اين منطقه، ضرورت جدي است که مجتمع آموزش عالي بم به دانشگاه تبديل گردد تا اثرگذاري بيشتري در مباحث علمي و فرهنگي منطقه داشته باشيم. اميدواريم با همکاري مسئولان شهرستان اين امر محقق گردد.

فرماندار بم جناب آقاي محمد برزنگ در اين ديدار با اشاره به اينکه اولويت ما در شهرستان مسائل علمي و فرهنگي است، گفت: با توجه به اينکه شعار سال، توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين هست دنبال اين هستيم چنانچه طرح هايي را که قرار است اجرا شود، با استفاده از ظرفيت اساتيد و دانشگاه ها، طرح ها را علمي و کارشناسي شده برنامه ريزي و پياده کنيم. لذا نقش دانشگاهها و مراکز علمي در اين زمينه بسيار پر رنگ و اثرگذار خواهد بود. از همه اعضاي هيات علمي دانشگاه ها مي¬خواهم که با ارائه طرح هاي کاربردي، در جهت حل مشکلات جامعه و صنعت، ياريگر ما باشند.

کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2022 Bam University. All rights reserved.