چهارشنبه 19 مرداد ماه 1401 ساعت 04:23
وب سايت مرکزي
خبر /
آيين تجليل از پژوهشگران برتر مجتمع آموزش عالي بم برگزار شد / دوشنبه 22 آذر 1400 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
آيين تجليل از پژوهشگران برتر مجتمع آموزش عالي بم به مناسبت هفته پژوهش  امروز دوشنبه 22 آذرماه در تلار بسطامي برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي مجتمع، آيين تجليل از پژوهشگران برتر مجتمع امروز دوشنبه 22 آذرماه با حضور رئيس مجتمع آقاي دکتر محمدعلي نورالهي، کريم غضنفرآبادي رئيس شوراي اسلامي شهر بم ، دکتر حسين دهقاني معاون عمراني فرمانداري بم، دکتر دريجاني رئيس اداره فني حرفه اي بم، مهندس حقيقي رئيس اداره مسکن و شهرسازي بم، دکتر حمزه دهقاني معاون توسعه و پشتيباني ، دکتر دريجاني معاون آموزشي، پژوهشي و دانشجويي، اساتيد و پژوهشگران مجتمع به مناسبت هفته پژوهش در تالار بسطامي برگزار شد.

 دکتر نورالهي در اين آيين ضمن عرض سلام و خير مقدم خدمت مهمانان گرامي تبريک هفته پژوهش به اعضاي هيئت علمي و پژوهشگران مجتمع گفت: از همه اعضاي هيئت علمي مجتمع که با تلاش و کوشش در امر تحقيق و پژوهش باعث رشد و شکوفايي مجتمع شدند تشکر و قدرداني مي نمايم.
رئيس مجتمع گفت: يکي از مشکلاتي که دانشگاه هاي کشور به ويژه دانشگاه هاي در حال توسعه با آن روبرو هستند در بسياري موارد عدم همکاري و ارتباط جامعه و صنعت با دانشگاه است،  چنانچه اين ارتباط برقرار شود، دانشگاه مي تواند کمک هاي شاياني به پيشرفت کشور در همه زمينه ها داشته باشد.
دکتر نورالهي اظهار داشت: مجتمع آموزش عالي بم با اعضاي هيئت علمي جوان، با انگيزه و پرانرژي با سه دانشکده فني مهندسي، رياضيات و گردشگري توان اين را دارند که مشکلات جامعه پيرامون خود را حل و فصل نمايند. لذا دستگاه¬ ها و ادارات شهرستان مي توانند نيازهاي خود را به دانشگاه اعلام و اعضاي هيئت علمي با کار تحقيقاتي و پژوهشي بر روي نيازها در جهت رفع مشکلات جامعه کمک نمايند.
رئيس مجتمع با اشاره به راه اندازي مرکز جوار دانشگاهي فني حرفه¬اي با همکاري اداره فني حرفه اي در مجتمع، گفت: قبل از کرونا با راه اندازي اين مرکز دانشجويان در کنار آموزش تئوري دوره هاي مهارتي را نيز فرا مي گرفتند به طوري که دانشجويان بعد از فارغ التحصيلي براي کار در جامعه آماده مي شدند. 

 دکتر علي دريجاني معاون آموزشي، پژوهشي و دانشجويي مجتمع در اين آيين ضمن تبريک هفته پژوهش گفت: رويکرد مجتمع چند سالي است که به سمت ارتباط با جامعه و صنعت تغيير پيدا کرده و از حالت تئوري محور به سمت توليد محصول در حال حرکت است و اولويت ما با شرق استان کرمان و شهرستان بم است، لذا اساتيد و اعضاي هيئت علمي ما نيازهاي بم را شناسايي و طرح هايي را آماده کردند که با تعامل سازنده بين مجتمع و مسئولين ادارات سعي داريم مشکلات شهرستان بم را برطرف نماييم.
دکتر دريجاني گفت: تاکنون چند طرح را در استان کرمان و  چند طرح در سطح شهرستان با همکاري شهرداري بم از جمله طرح اطلس، سند گردشگري جامع شهر بم و چند طرح را نيز با آموزش پرورش بم اجرا کرديم.
معاون آموزشي، پژوهشي و دانشجويي مجتمع در ادامه به طرح هاي مختلف اعضاي هيئت علمي و پژوهشگران مجتمع اشاره کرد و گفت: اين طرح ها مرتبط با اداره آب و فاضلاب، اداره مسکن و شهرسازي، اداره برق، اداره گاز، صنعت خودروسازي ارگ جديد، ساير ادارات، اداره کشاورزي، که از جمله اين طرح ها، طرح ساخت پهپاد گرده افشان، دستگاه کارتن تاکن براي خرما(که در حال اجراست) دستگاه طناب باف(چيلک باف که در حال اجراست) همچنين طرح هايي در زمينه استفاده از انرژي خورشيدي و بادي، طرح پيشگيري از حملات سايبري، طرح تشخيص تقلب و سرقت در شبکه توزيع برق، طرح ساخت اپليکيشن ها در جهت پوشش و تجميع سردخانه هاي خرما و تعميرگاه هاي  بم،  طرح توسعه گردشگري پايدار بم، طرح پتانسيل سنجي گردشگري بم و طرح هاي بسيار ديگر که مي¬طلبد سازمان ها و ادارات با ارتباط موثر با دانشگاه  و همکاري يکديگر در جهت مرتفع کردن مشکلات جامعه گام بردارند.

کريم غضنفرآبادي رئيس شوراي اسلامي شهر بم در اين آيين ضمن تبريک هفته پژوهش به پژوهشگران مجتمع گفت: دانشگاه ها و نخبگان و پژوهشگران در خط مقدم پيشرفت کشور قرار دارند، همانگونه که در صنعت دفاعي و موشکي پيشرفت هاي فراواني داشتيم در ساير زمينه نيز مي توانيم پيشرفت داشته باشيم و اين در دستان پژوهشگران و نخبگان جامعه و دانشگاه هاست.
رئيس شوراي اسلامي شهرستان بم با بيان اينکه بايد برنامه ها هدفمند و هدفدار اجرا شوند گفت: در کار پژوهشي اگر بخواهيم برنامه منسجم علمي داشته باشيم بايد با جامعه هدف و مسئولين شهر ارتباط مؤثر داشته باشيم و کارهاي پژوهشي، دستگاه ها و اختراعات خود را تبليغ و به نمايش بگذاريم. 
کريم غضنفرآبادي گفت: با توجه به اينکه جامعه هدف ما در شهرستان بم که يک شهر کشاورزي، صنعتي و گردشگري است، با ارائه طرح هاي مناسب در جهت رفع مشکلات اين جامعه گام برداريم، شوراي شهر نيز در اين زمينه در کنار دانشگاه حمايت هاي لازم را انجام خواهد داد.

 دکتر حسين دهقاني معاون عمراني فرمانداري بم در اين آيين ضمن تبريک هفته پژوهش به پژوهشگران و اعضاي هيئت علمي مجتمع گفت: مقام معظم رهبري فرمودند که پيشران و لوکوموتيو توسعه کشور دانشگاهيان و پژوهشگران هستند از اين رو فرمانداري بم اين آمادگي را دارد که طرح هاي پژوهشي اساتيد مجتمع را در سطح شهرستان به سطح اجرايي و عملياتي برساند.
دکتر دهقاني گفت: به شخصه در جريان سند گردشگري شهرستان بم که توسط اساتيد مجتمع اجرا شده هستم، همچنين در بحث بحران سيل، زلزله، کم آبي و ساير زمينه ها، فرمانداري بم حاضر است با تشکيل کارگروه ويژه و متخصص در جهت رفع مشکلات شهرستان از طرح هاي اساتيد مجتمع استفاده نمايد.
در پايان از دکتر فرشته فروزش به عنوان پژوهش¬گر برتر دانشکده رياضي، دکتر هادي فرزان به عنوان پژوهش¬گر برتر دانشگده فني مهندسي و دکتر ابراهيم ساماني به عنوان پژوهش¬گر برتر دانشگده گردشگري ، و همچنين از دکتر هادي فرزان به عنوان پژوهش¬گر برتر دانشگاه تقدير به عمل آمد.
  
  

 
 
   

  


کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2022 Bam University. All rights reserved.