دوشنبه 2 خرداد ماه 1401 ساعت 00:17
وب سايت مرکزي
خبر /
آيين تشييع و تدفين پيکر مطهر شهيد گمنام دوران دفاع مقدس همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنين(س) در مجتمع آموزش عالي بم برگزار شد. / يکشنبه 26 دي 1400 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []


آيين تشييع و تدفين يک پيکر مطهر شهيد گمنام  دوران دفاع مقدس امروز يکشنبه 26 ديماه 1400 با حضور مردم ولايي و انقلابي و دانشگاهيان بم برگزار شد.به گزارش روابط عمومي مجتمع، دکتر محمدعلي نورالهي در مراسم بعد از تشييع و تدفين شهيد گمنام ضمن عرض تسليت سالروز وفات حضرت ام البنين(س) گفت: 
پيکر مطهر و معظم شهيدان هر جا آرام گيرد ياد مبارک و آرامبخش و بهجت انگيز خود را در فضا مي پراکند و صفا و معنويت مي آفريند . «حضرت امام خامنه اي "مدظله العالي”» 
خداي عزوجل را شاکريم که شاهد حضور بي مانند و غير قابل توصيف مردم انقلابي و ولايتمدار شهرستان و دانشگاهيان بم در مراسم استقبال از پيکرهاي مطهر ۲ شهيد والا مقام ۸ سال دفاع مقدس بوديم و به خدمتگزاري چنين مردمي افتخار مي کنم . بواقع همه شاهد و ناظر بوديم و ديديم که شهدا زنده اند و نام و ياد آنها در دلها جاودان است . 
دکتر نورالهي در اين آيين گفت: شهدا نزد خداوند به درجات بالايي دست يافته اند، انشالله ميزبان خوبي براي اين شهيد بزرگوار باشيم و از برکات معنوي ايشان در دانشگاه بهره ببريم. برخود لازم مي دانم از همه ارگان ها، دستگاهها، ادارت شهرستان، دانشگاهيان بم، کارکنان و دانشجويان مجتمع که عليرغم وجود امتحانات و غير حضوري بودن دانشجويان به واسطه بيماري کرونا، حضور پرشور داشتند تشکر کنم.  انشاالله همگان در ادامه نيز اين همراهي را داشته باشند و از برکات وجود اين شهيد عزيز استفاده نماييم.
حجت الاسلام و المسلمين صنعتي مسئول مرکز مشاوره حوزه هاي علميه استان کرمان و راوي شهدا در اين آيين ضمن عرض تسليت سالروز وفات حضرت ام البنين(ع) گفـت: خدا را شاکريم که امروز در محضر شخصي گرد هم آمده ايم که مقام عظمي ولايت فرمودند: با اين امام زاده ها و ستاره ها راه را مي توانيم پيدا کنيم، لذا خداوند اولين يادواره شهدا را در قرآن مطرح کرده و بالاترين واژه ها را در باب شهيدان دارد و در قرآن مي فرمايد: به کساني که در راه خدا کشته مي شوند نگوييد که اينها مرده اند بلکه زنده اند و نزد خدا روزي مي خورند.
حجت الاسلام صنعتي با اشاره به سخنان سردار باقر زاده که بيان کردند رسالت اين بود که ما اين شهيد بزرگوار را تا دانشگاه بياوريم و از اين به بعد رسالت با دانشگاه و دانشجويان است که قدر و منزلت اين شهيد بزرگوار را بدانند و از برکات ايشان استفاده نمايند.
مسئول مرکز مشاوره حوزه هاي علميه استان کرمان و راوي شهدا با بيان اينکه يکي از مهمترين ويژگي شهدا رضامندي شان از خداوند بود چرا که اهل بيت(ع) فرمودند: رضي الله رضانا أهل البيت (رضايت و خشنودي خداوند در رضايت ما اهل بيت رسول الله (ص) خواهد بود.) شهدا خدا باور قوي بودند و رضايت خداوند را خوب جلب کرده بودند لذا شهدا پروانه شدند، گرد اهل بيت(ع) سوختند، از سوختنشان نور توليد کردند و امروز ما پروانه وار دورشان مي چرخيم.
آيين تشييع شهيد گمنام دوران دفاع مقدس از مسجد جامع بم تا ميدان امام(ره) بر دستان مردم، از آنجا تا سردر مجتمع به صورت خودرويي، از سردر مجتمع تا محل خاکسپاري بر دستان مردم ولايي و انقلابي و دانشگاهيان بم انجام و در مجتمع آموزش عالي بم  به خاک سپرده شد. پس از خاکسپاري، نماز ظهر و عصر به امامت حجة الاسلام والمسلمين قاسم دانشي امام جمعه محترم شهرستان بم، در جوار مزار شهيد اقامه گرديد.
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2022 Bam University. All rights reserved.