يکشنبه 1 خرداد ماه 1401 ساعت 06:14
وب سايت مرکزي
خبر /
مراسم تجليل از جانبازان دانشگاه و جشن اعياد شعبانيه در مجتمع آموزش عالي بم برگزار شد / دوشنبه 16 اسفند 1400 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
مراسم تجليل از جانبازان مجتمع آموزش عالي بم و جشن اعياد شعبانيه روز دوشنبه 16 اسفند همزمان با سالروز ولادت حضرت ابوالفضل(ع) روز جانباز با حضور اعضاي هيئت رئيسه، اساتيد و کارمندان مجتمع در تالار بسطامي مجتمع برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي، دکتر نورالهي رئيس مجتمع ضمن عرض سلام و تبريک اعياد شعبانيه  گفت: شعبان ماه اعياد است، ولادت امام حسين(ع) و روز پاسدار به پاسداران عزيز و ولادت حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز به جانبازان عزيز به ويژه جانبازان مجتمع و ولادت امام سجاد(ع) را تبريک مي گويم.
دکتر نورالهي گفت: علت نام گذاري روزها به نام ائمه اطهار(ع) و همچنين ساير مناسبت ها به اين دليل است که براي ما يادآور مي شوند که وقتي در آن جايگاه قرار مي گيريم چه رفتاري داشته باشيم و سعي کنيم هميشه رفتار و منش ائمه اطهار را الگوي خود قرار داهيم و از ياوران واقعي امام زمان (عج) باشيم.
دکتر نورالهي در اين مراسم با بيان اينکه در طول يکسال علي¬رغم مشکلات فراوان همچون ساير بخش هاي جامعه، شاهد فعاليتهاي خوبي در حوزه هاي مختلف مجتمع بوديم، گفت: برخي از اين فعاليتها از جمله، مراسم تشييع و خاکسپاري شهيد گمنام در مجتمع که اين کار يک کار با ارزش و ماندگاري است و انشاالله با ايجاد يک مکان فرهنگي مناسب، همکاران و به ويژه دانشجويان و جوانان از وجود اين شهيد بزرگوار بهره کافي را ببرند.
وي اظهار داشت: يکي ديگر از کارهاي ارزشمند مجتمع، برگزاره کنگره مشترک سيستم هاي فازي و هوشمند ايران که اين کنگره شامل سه کنفرانس، سيستم هاي فازي، سيستم هاي هوشمند و کنفرانس هوش جمعي و محاسبات تکاملي بود که با استقبال خوب جامعه و دانشگاه ها روبرو شد و بسيار اثر گذار بود. لذا اين موفقيت ها را مرهون تلاش و همکاري همه همکاران مي دانم، ضمن تشکر از همه شما بزرگواران اميدوارم اين تلاش ها و همکاري ها همچنان در سال هاي آتي نيز ادامه داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمين محسن مظاهري نماينده نهاد رهبري مجتمع ضمن عرض سلام و تبريک  اعياد شعبانيه و ولادت حضرت امام حسين(ع) و روز پاسدار و حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز گفت: اگر چه ما امام حسين (ع) را در بعد جهاد و شهادت بيشتر مي شناسيم، اما دليل ماندگاري وجود مقدس امام حسين(ع)  در قلب ها بعد از 1400سال اين است که امام حسين (ع) مظهر يک انسان کامل و عبد خالص خدا بود و تا آخرين لحظه عمر مبارکشان اين اخلاص را از دست نداد، راضي به رضاي خدا و تسليم در برابر امر خداوند بود.
حجت الاسلام  و المسلمين مظاهري در اين مراسم گفت: نکته قابل تأمل اين است که همه ياران امام حسين (ع)، صاحبان بصيرت بودند و همه آنها مي دانستند که در روز عاشورا شهيد خواهند شد اما با گذشتن از جان خود امام خود را تنها نگذاشتند، فداي اسلام و در نتيجه در تاريخ ماندگار شدند. حضرت ابوالفضل(ع) يکي از ياران با وفاي امام حسين (ع) که مطيع امام خود بود، با ايثار و فداکاري، جوانمردي و شجاعت جان خود را  فداي اسلام و راه امام خود کرد.

نماينده نهاد رهبري مجتمع در ادامه گفت: کساني که در راه خدا در جنگ و جهاد به مقام جانبازي نائل مي شوند با مواظبت بر قلب و دل شايد مقاشان از شهدا بالاتر رود و اين اجر و پاداش عظيمي است چرا که جانباز در زندگي رجر مي کشد و در نهايت به مقام شهادت نائل مي گردد.

در پايان اين مراسم از جانبازان سرافراز مجتمع آقاي دکتر علي آزادمنش، آقاي محمد غلامپور و آقاي امان الله پاپلي تقدير به عمل آمد.

کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2022 Bam University. All rights reserved.