يکشنبه 10 مهر ماه 1401 ساعت 08:06
وب سايت مرکزي
خبر /
رئيس مجتمع آموزش عالي بم طي پيامي فرا رسيدن عيد سعيد قربان و غدير خم را تبريک گفت . به گزارش روابط عمومي مجتمع متن پيام بدين شرح است. / شنبه 18 تير 1401 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []


« لَبَّيکَ الّلهُمَّ لَبَّيکَ، لَبَّيکَ لاشَريکَ لَکَ لَبَّيکَ، إنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَهَ لَکَ وَالْمُلکَ، لاشَريکَ لَکَ لَبَّيکَـ»
 
عيد قربان؛ عيد سر سپردگي و بندگيست، روز نزديک شدن دل هايي است که به قرب الهي رسيده اند، اين عيد تجلي عشق بنده به خداست؛ روز رهايي از هرگونه تعلقات و وابستگي هاي دنيوي و در يک کلام "رهايي از آنچه غير خدايي است". و واقعه غدير با جمله " مَنْ کُنْتُ مَوْلاه فهذا عَليٌ مَوْلاه" متجلي شده و آن نشانه و رمزي است که از تداوم خط نبوّت حکايت مي کند و نقطه تلاقي کاروان رسالت با طلايه داران امامت است. عيد غدير، عيد کمال دين، ثمره نبوت و تداوم رسالت محمد(ص) در ولايت علي(ع است.

غدير، تجلي خواست خالق، روح آفرينش، برانگيزاننده ستايش و دست¬هاي بلندي است که انسان خاکي را به افلاک       مي‏¬کشاند. واقعه غدير عظمت اسلام را معنا داد و با تفکر عميق عدالت خواهي، سعادت بشري را به عينيت رساند و اميد به هدايت الهي را تجسم بخشيد.

اينجانب ضمن گراميداشت دهه امامت و ولايت و تبريک عيد سعيد غدير خم، سالروز انتخاب سرچشمه علم و حکمت و تجديد ميثاق با ولايت و امامت را صميمانه به عموم مسلمين، جامعه دانشگاهي به ويژه اساتيد، کارمندان و دانشجويان مجتمع تبريک و تهنيت عرض نموده و از خداوند متعال مسئلت دارم ما را از متمسکين راستين به ولايت مولي ‌الموحدين حضرت اميرالمومنين علي عليه‌السلام محسوب فرمايد.دکتر محمدعلي نورالهي
رئيس مجتمع آموزش عالي بم


کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2022 Bam University. All rights reserved.