دوشنبه 2 خرداد ماه 1401 ساعت 00:39
وب سايت مرکزي
خبر /
حجت الاسلام والمسلمين دکتر موسي غضنفرآبادي نماينده شهرستان بم در مجلس راه برون رفت از مشکلات کشور، اعتماد به تفکر دروني و داشته هاي خودمان است / يکشنبه 28 آذر 1400 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
حجت الاسلام و المسلمين دکتر موسي غضنفرآبادي نماينده شهرستان هاي شرقي استان کرمان( بم، ريگان، فهرج و نرماشير) امروز يکشنبه 28 آذرماه به همراه کريم غضنفرآبادي رئيس شوراي اسلامي شهر بم و اعضاي هيئت رئيسه و اساتيد مجتمع از پروژه نيمه تمام آزمايشگاه ها و نمايشگاه پژوهشي مجتمع آموزش عالي بم بازديد کردند.
به گزارش روابط عمومي مجتمع، دکتر غضنفرآبادي نماينده بم ضمن عرض سلام و تسليت ايام فاطميه گفت: يکي از ظرفيتهاي بسيار خوب شهر بم مجتمع مي باشد انشالله با همفکري و تفاهم از اين ظرفيت در جهت رشد و ارتقاء جوانان شرق استان و کشور استفاده نماييم. در بازديدي که از مجتمع داشتيم ظرفيتهاي علمي و پژوهشي و فضاهاي خوبي در مجتمع مهيا و پيشرفت هاي خوبي حاصل شده است، موضوعاتي که مطرح شد به ويژه در بحث ارتقاء مجتمع به دانشگاه، افزايش بودجه، مشکل آب فضاي سبز و اتمام پروژه هاي نيمه تمام و ساير موضوعات را پيگيري مي کنيم تا به نتيجه مطلوب برسد. 

وي اظهار داشت: وضعيت کشور در حال حاضر خوب و مسيرها روشن است، کشور ريل گذاري خوبي  شده و ريل هاي غلط برداشته شده و وضعيت درآمدي کشور از لحاظ ماليات و ساير منابع عمومي رو به بهبود است، سرنوشت کشور را به مذاکرات پيوند نزديم، وضعيت اقتصادي و ساير موضوعات را از توانمندي هاي داخلي بهبود خواهيم بخشيد و از سرمايه گذاري داخلي که ظرفيت بسيار بالايي است حمايت خواهيم کرد.
حجت الاسلام غضنفرآبادي به جريان تحريف اشاره کرد و گفت: تحريف، واقعيت هاي جو رسانه اي و جنگ نرم است چنانچه مراقب نباشيم چه بسا خسارت هاي زيادي به کشور وارد مي سازد. در رابطه با جنگ نرم که يکي از ابعاد آن، رسانه است يک جرياني به نام  تحريف وجود دارد که واقعيت هاي کشور را وارونه نشان مي دهد، اقدامات و کارهاي ارزشمند نظام جمهوري اسلامي ايران را انکار و ناديده مي گيرند، مقام معظم رهبري خيلي شفاف در اين زمينه فرمودند اگر جريان تحريف شکست بخورد جريان تحريم هم شکست خواهد خورد.
نماينده بم گفت: هدف ديگر جريان تحريف اين است که بين مردم و مسئولين اضطراب و يأس و نااميدي ايجاد کنند و مشکلات را به ويژه مشکلات اقتصادي کشور بزرگ نشان دهند، هدف ديگر جريان تحريف ضربه زدن و تخريب روحيه مردم است. 
دکتر غضنفرآبادي به جنبه ديگر جريان تحريف اشاره کرد و گفت: اين جريان آدرس غلط مي¬دهد و راه حل مشکلات کشور را در اين مي¬داند که تسليم آمريکا شويم و با آمريکا کنار بياييم در حالي آمريکا و اروپا ثابت کردند بسيار بدعهدند در نتيجه مشکلات کشور از اين طريق حل نخواهد شد، بايد به استعدادها و ظرفيتهاي دروني خود اتکا کنيم.
وي با بيان اينکه راه برون رفت ما از مشکلات، اعتماد به تفکر دروني و داشته هاي خودمان است گفت: امريکا و اروپا غرق در بي¬اخلاقي شده اند، در جنگ رسانه يک چهره خوبي از خود به نمايش مي گذارند اما در واقعيت چيز ديگري است، حقوق بشر ابزاري در دست آنهاست در حالي که جنايات زيادي در فلسطين و ساير کشورها  مرتکب مي شوند و اينجا دم از حقوق بشر نمي زنند، بنابراين به عنوان قشر فرهيخته و تحصيل کرده مراقب باشيد و فريب دشمنان را نخوريد.
نماينده شهرستان هاي شرقي استان کرمان گفت: اسلام پيامبران، امامان معصوم  و نايب امام را به عنوان دبده بان فرستاده که مسير را به ما نشان دهند بنابراين هرکجا در مسير ديدبان ها بوديم سود برديم و هرکجا نبوديم ضرر کرديم.
حجت الاسلام غضنفرابادي در ادامه به جريان نفوذ اشاره کرد و گفت: جريان نفوذ را بشناسيم و جدي بگيريم همانگونه که مقام معظم رهبري در رابطه با اين موضوع تأکيد کردند که خطر نفوذ را جدي بگيريد، در کشورمان با وجود مشکلات، سرمايه هاي فراواني وجود دارد چنانچه جريان نفوذ را جدي بگيريم و بشناسيم مشکلات مرتفع خواهد شد. همه ما در يک کشتي نشسته ايم خداي ناکرده اگر کشتي دچار تزلزل شود آمريکايي ها و اروپايي ها کساني نيستند که اين کشتي را نجات دهند بلکه آن را غرق خواهند کرد.

دکتر محمد علي نورالهي رئيس مجتمع در مراسم بعد از بازديد ضمن عرض سلام و خير مقدم و تسليت ايام فاطميه گفت: مجتمع از زمان استقلال در سال 1390 با کمک هاي جنابعالي پيشرفت هاي زيادي داشته و از لحاظ زيرساختهاي آموزشي، پژوهشي، دانشجويي، فرهنگي و ورزشي وضعيت خوبي داريم.   هم اکنون مجتمع داراي سه دانشکده فني مهندسي، دانشکده رياضي و کامپيوتر و دانشکده گردشگري و 16 گروه آموزشي با اعضاي هيأت علمي جوان، کوشا و پرتلاش هست که در راه تعليم و تربيت جوانان اين مرزو بوم قدم بر مي دارند.
دکتر نورالهي اظهار داشت:  اساتيد مجتمع در مسير ارتباط با صنعت طرح هاي زيادي را در سطح شهرستان و استان در رابطه با صنعتي، گردشگري، کشاورزي، آب و فاضلاب، برق، گاز و مسکن و شهرسازي و غيره  ارائه و همچنين همايش هاي بسياري از جمله همايش هاي خرما، سيستم هاي هوشمند، محاسبات تکاملي و هوش جمعي، کنکره سيستم هاي فازي و هوشمند، استارت آپ ها برگزار کردند و مي طلبد که اين طرح ها از سمت مسئولين شهر حمايت و اجرايي شوند.

رئيس مجتمع در ادامه به برخي مشکلات مجتمع اشاره کرد و گفت: از لحاظ خوابگاهي کمبود فضا داريم،  هم اکنون يک خوابگاه دخترانه با ظرفيت 150 نفر داريم که جوابگوي جمعيت دانشجويان نيست، پروژه نيمه تمام آزمايشگاه ها براي تکميل نياز به تامين اعتبار دارد و همچنين در خصوص فضاي سبز با مشکل کمبود آب روبرو هستيم اميدواريم با کمک ها و حمايت هاي جنابعالي همچون گذشته اين مشکلات و همچنين افزايش بودجه دانشگاه مرتفع گردد. 
شايان ذکر است در حاشيه اين بازديد حجت الاسلام غضنفرآبادي از برخي فعاليتها پژوهشي و تحقيقاتي و دستگاه هاي ساخته شده توسط اساتيد و دانشجويان مجتمع از جمله پهپاد امدادرسان، ربات انباردار، دستگاه برش cnc، دستگاه کارتن تاکن جهت بسته بندي خرما، دستگاه حکاکي، دستگاه مطالعه آسيب پذيري سازه اي و پايش سلامت سازه اي بازديد کردند.کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2022 Bam University. All rights reserved.