يکشنبه 5 خرداد ماه 1398 ساعت 05:27
وب سايت مرکزي
اطلاعيه ها /
اطلاعيه ها
ثبت نام عتبات دانشگاهيان آغاز شد / يکشنبه 11 آذر 1397 / اطلاعيه ها / منبع خبر []/ مرجع خبر []به گزارش روابط عمومي دفتر نهاد رهبري، حجت الاسلام والمسلمين عارفي مسئول شوراي هماهنگي عمره و عتبات دانشگاهيان استان کرمان، از آغاز ثبت نام بيستمين دوره عتبات دانشگاهيان از سه شنبه ششم آذرماه در سايت لبيک خبر داد و گفت: ثبت‌نام بيستمين مرحله اعزام دانشگاهيان به عتبات عاليات از روز سه شنبه 6 لغايت 18 آذر ماه در سايت لبيک به نشاني www.labbayk.ir انجام خواهد شد و بعد از قرعه کشي، برگزيدگان 21 آذر ماه از سايت لبيک اعلام مي شوند.


   وي افزود: اين دوره، با تعطيلات ميان ترم دانشگاه ها و ايام مناسبتي ويژه اي چون اعياد خجسته ماه هاي رجب و شعبان همزمان شده است که اميدواريم زائرين بهترين بهره را از اين سفر معنوي کسب کنند.

   مسئول شوراي هماهنگي عمره و عتبات دانشگاهيان استان کرمان خاطر نشان کرد: براي دانشگاهياني که به صورت هوايي به عتبات عاليات اعزام شوند وام قرض الحسنه سه ميليون توماني و براي زائريني که به صورت زميني اعزام شوند، وام دوميليون توماني در نظر گرفته شده است که بعد از پذيرفته شدن در قرعه کشي و نهايي شدن ثبت نام، اين تسهيلات در اختيار زائرين دانشگاهي قرار خواهد گرفت. همچنين طي تفاهم نامه اي که مابين ستاد و صندوق رفاه دانشگاهيان منعقد شده است، وام يک ميليوني توماني به زائرين مجرد و وام يک و نيم ميليون توماني به دانشجويان متاهل وزارت علوم تعلق خواهد گرفت که بازپرداخت آن بعد از فراغت از تحصيل خواهد بود.لازم بذکر است اعزام دانشگاهيان استان کرمان با توجه به برنامه ريزي سازمان حج و زيارت بصورت هوايي ميباشد، درصورت اعزام بصورت زميني متعاقبا اطلاع رساني خواهد شد.

   عارفي در خصوص قيمت عتبات در اين دوره گفت: قيمت عتبات عاليات بر اساس ارز نيما محاسبه مي شود بنابراين با نوسان قيمت ارز شاهد افزايش يا کاهش قيمت خواهيم بود.حدود قيمت هوايي 3 ميليون و 500 هزار تومان و سفر زميني 2 ميليون تومان است.

   وي ادامه داد: ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان کشور با همکاري بعثه مقام معظم رهبري،سازمان حج و زيارت و شرکت شمسا برنامه هاي مذهبي و فرهنگي ويژه اي براي اين دوره تدارک ديده شده است. برگزاري مسابقات مختلف ادبي، هنري، زيارت هاي ويژه، ختم قرآن کريم و برنامه هاي متنوع ديگري در نظر گرفته و برنامه ريزي شده است که اين برنامه ها، کاروان هاي ستاد را از ساير کاروان ها ممتاز و متمايز خواهد کرد. همچنين مداح در نجف و کربلا مستقر شده است تا در استقبال ، اولين زيارت و سلام اول زائرين دانشگاهي را همراهي نمايند تا اين برنامه ها با معنويت بيشتري برگزار شود. يکي از برنامه هايي که پس از سفر براي دانشگاهيان تدارک ديده شده است و زائرين از آن استقبال مي کنند، زيارت کريمه اهل بيت(عليهاالسلام) است،ديدار با آيت الله جوادي آملي، زيارت گلزار شهدا، قم شناسي، زيارت حرم مطهر حضرت معصومه(عليهاالسلام) و مسجد مقدس جمکران از برنامه هاي اين اردوي فرهنگي است. ارسال ايميل هاي مناسبتي و برگزاري مسابقات مختلف ادبي- هنري هم از جمله برنامه هاي پس از سفر عتبات دانشگاهيان است.

کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2019 Bam University. All rights reserved.