سه شنبه 24 تير ماه 1399 ساعت 10:21
وب سايت مرکزي
خبر /
حجت الاسلام والمسلمين محسن مظاهري مسئول نهاد رهبريمجتمع در جشن هفته وحدت و آغاز ولايت امام زمان(عج)گفت: در باب حضرت حجت(عج) بحث فراوان است و اکنون آغاز ولايت امامي است که نفس کشيدنمان به حرمت وجود اوست. / چهارشنبه 22 آبان 1398 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
حجت الاسلام والمسلمين محسن مظاهري مسئول نهاد رهبريمجتمع در جشن هفته وحدت و آغاز ولايت امام زمان(عج)گفت: در باب حضرت حجت(عج) بحث فراوان است و اکنون آغاز ولايت امامي است  که نفس کشيدنمان به حرمت وجود اوست. 


مسئول نهاد رهبري مجتمع در جشن هفته وحدت و آغاز ولايت امام زمان(عج)گفت:امام زمان(عج) هيچ وقت ما مسلمانان و شيعيان را فراموش نمي¬کند و نفس کشيدنمان به حرمت وجود اوست و چنانچه اهل دل و معرفت باشيد مشکلات  با توسل به ايشان مطمئن باشد برطرف خواهد شد و در زندگي کم نخواهيد آورد.

به گزارش روابط عمومي مجتمع حجت الاسلام مظاهري در ادامه سخنراني، به داستاني از شيخ مفيد در باب عنايات امام زمان(عج) اشاره کرد و گفت: روزي نزد شيخ مفيد آمدند و گفتند که مادري حامله است و فوت کرده از طرفي ميت مومن است  از طرف ديگر فرزند او زنده چه کنيم، شيخ  بنا بر ظاهر فتوا داد که دفن کنيد، بعد از مدتي چند نفر نزد شيخ آمدند هدايا آوردند و تشکر کردند. شيخ علت را جويا شد گفتند اين دختر بچه که همراه ماست فرزند همان مادر است که از دنيا رفته بود. شيخ گفت من فتواي ديگري که نداده بودم گفتند قاصدي از طرف شما آمد و گفت که فرزند را بيرون آوريد و سپس مادر را دفن کنيد، شيخ متوجه شد که فتوا از ناحيه امام زمان(عج) بوده سپس در را به روي خودش بست و گفت ديگر فتوا نمي دهم و اعلميت فتوا دادن ندارم. نامه اي با دست خط امام زمان(عج) به دستش رسيد که فرمودند شما فتوايتان را بده و هرجا اشکالي باشد ما به کمک تو خواهيم آمد و بعد از اين ما هيچ وقت شما را فراموش نمي¬کنيم و لذا امام زمان(عج)، مسلمانان و به ويژه شيعيان را تنها نمي گذارد.
.دکتر اميني متخصص علوم آزمايشگاهي که متخصص در تفسير قرآن و متخصص در دوره هاي مهدويت است، با بيان اينکه حضرت قائم(عج) حضرت همه نسلهاست گفت: ايشان مي فرمايند جز اين نيست که ما شما مسلمانان و شيعيان را به حال خود هرگز رها نمي¬کنيم و ياد شما را از خاطر نمي بريم و فراموش نمي کنيم يعني اينکه فقط ائمه معصومين(ع) هستند که اين قدرت را دارند که هر لحظه و هر ساعت نظرشان به تک تک ما هست و مي فرمايند که ذکر شما را فراموش نمي کنيم.
دکتر اميني گفت: گوينده اين مطلب که ما هميشه به شما نظر داريم خود امام زمان(عج) است و شنوده جهان اسلام است تا روز قيامت، 1180 سال از ولادت ايشان گذشته و تا ظهور کبري ادامه دارد در نتيجه کلام حضرت قائم براي تمام اعصار، سرزمين ها و کشورهاست و نگاه پدري و محبت حضرت حجت(عج) در نگاه کلي به جهان اسلام و تمام اديان و بالاخص جهان تشيع است، 

وي گفت: امام زمان (عج) درياي رحمت الهي است و عالم مطلق براي کل عالم است، براي هر چيزي قلبي است و حساس ترين قسمت قلب انسان دريچه ميترال است در نتيجه قلب قرآن، سوره ياسين و حساس ترين آيه سوره آيه 12 است. در کل عالم هرچي که هست آسمان و زمين، درياها و خشکي ها، جن و انس و حيوان همه و همه نزد ايشان براي تاييد عرضه مي شود، در قرآن بيش از 350 بار کلمه کل(همه)آمده است و ايشان تاج سر همه اين کل هاست، در آيه 12 سوره ياسين کلمه امام است که هر چي دراين عالم است به ائمه معصومين و در حال حاضر به امام زمان(عج) که حي و حاضر است براي تاييد عرضه مي شود.
حجت الاسلام مظاهري در پايان از شوراي فرهنگي، امور فرهنگي، کانون مهدويت، هيات دانشجويي، بسيج دانشجويي و همه افرادي که در برگزاري اين جشن تلاش و همکاري کردند تشکر و قدرداني کرد.
گفتني است اين مراسم به همت دفتر تهاد رهبري و امور فرهنگي روز دوشنبه 20 آبان در سالن باقرالعلوم مجتمع برگزار و با سخنراني، تواشيح، دکلمه خواني، حرکات ورزشي، مسابقات گزارشگري فوتبال، ماست خوري، حدس شخصيتهاي تلويزيوني و کليپ همراه بود.
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2020 Bam University. All rights reserved.