سه شنبه 30 بهمن ماه 1397 ساعت 05:07
وب سايت مرکزي
خبر /
مراسم رونمايي و پرواز پهپاد آذرخش مجتمع آموزش عالي بم / يکشنبه 3 تير 1397 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
مراسم رونمايي و پرواز پهپاد آذرخش مجتمع آموزش عالي بم که مراحل طراحي و ساخت آن به همت دانشکده فني مهندسي، گروه مهندسي مکانيک به سرپرستي آقاي دکتر هادي فرزان و همکاري دانشجويان اين گروه امروز شنبه مورخ 2/4/97 با حضور رئيس مجتمع جناب آقاي دکتر نوراللهي، مسئول نهاد رهبري مجتمع جناب آقاي حجت الاسلام والمسلمين محسن مظاهري، معاون آموزشي و پژوهشي و دانشجويي جناب آقاي سيد محمد جعفريان، جانشين فرمانده نيروي انتظامي، معاون سياسي امنيتي فرمانداري جناب آقاي عباس زوروني، اساتيد، کامندان و دانشجويان مجتمع در محل فرودگاه شهرستان بم برگزار شد.
به گزاش روابط عمومي مجتمع در اين مراسم  آقاي دکتر نوراللهي ضمن عرض سلام و خير مقدم خدمت حضار گرامي گفت: خدا را شاکريم که با همت اعضاي هيأت علمي و دانشجويان توانستيم از يکي از دستاوردهاي مجتمع رونمايي کنيم و همين جا از زحمات تمامي اين عزيزان تشکر مي نماييم.
رئيس مجتمع با بيان اينکه ارتباط صنعت با دانشگاه بايد بيش از گذشته باشد گفت: در مجتمع آموزش عالي بم قابليتهاي زيادي وجود دارد و قادر هستند در بسياري از زمينه ها به حل مشکلات جامعه کمک کنند و در اين زمينه تمام تلاش خود را به کار  مي¬گيرند.
در ادامه مراسم آقاي دکتر فرزان عضو هيأت علمي و عضو گروه مکانيک مجتمع و سرپرست گروه سازنده پهپاد به مشخصات فني اين پرنده پرداخت و گفت: وزن اين پهپاد 7 کيلوگرم است و توانايي حمل بار با وزن 10کيلوگرم با شعاع پروازي حدود 10کيلومتر و سرعت 100 کيلومتر بر ساعت را دارد.
آقاي دکتر فرزان افزود: کنترل اين پرنده در حال حاضر به صورت نيمه خودکار است اما توانايي ارتقاء به حالت کنترل تمام خودکار را نيز دارا مي‌باشد. از قابليتهاي اين پرنده مي‌توان به ماموريت‌هاي شناسايي، مراقبت و همچنين حمل محموله هاي امدادي اشاره کرد. اين عضو هيأت علمي مجتمع گفت: ساخت اين پهپاد 10 ماه به طول انجاميده است و در طي اين مدت براي ساخت و آماده سازي بستر مناسب فني کارگاههاي آموزشي براي اساتيد و دانشجويان از طرف سازمان هواپيماسازي ايران هسا، کارگاه آموزشي ساخت گلايدر و مسابقه ساخت گلايدر در مجتمع برگزار شد. در ادامه با همکاري شرکت‌هاي دانش بنيان شهرستان مراحل آموزش و طراحي اين پهپاد موتوردار در مجتمع با موفقيت به انجام رسيد.


کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2019 Bam University. All rights reserved.