چهارشنبه 22 مرداد ماه 1399 ساعت 16:03
وب سايت مرکزي
خبر /
دکتر نورالهي رئيس مجتمع در مراسم معارفه دانشجويان جديدالورود گفت: در سال 1390 بعد از استقلال از دانشگاه شهيد باهنرکرمان پيشرفت¬هاي بسيار خوبي در جذب اعضاي هيئت علمي متخصص و افزايش رشته ها داشتيم. / شنبه 4 آبان 1398 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []دکتر نورالهي رئيس مجتمع در مراسم معارفه دانشجويان جديدالورود که روز دوشنبه 28 مهر در سالن باقرالعلوم مجتمع برگزار شد گفت: در سال 1390 بعد از استقلال از دانشگاه شهيد باهنر در جذب اعضاي هيئت علمي متخصص، افزايش رشته ها و همچنين در زمينه هاي علمي، آموزشي، فرهنگي، رفاهي و عمراني  پيشرفت هاي بسيار خوبي داشتيم. 
به گزارش روابط عمومي دکتر محمدعلي نورالهي رئيس مجتمع در اين مراسم ضمن خير مقدم و تبريک به دانشجويان جديدالورود به معرفي مجتمع آموزش عالي بم پرداخت و گفت: مجتمع از سال 1373 به عنوان يکي از دانشکده هاي دانشگاه شهيد باهنر کرمان در سه رشته دبيري رياضي، کارداني  ماشين ابزار و جوشکاري کار خود را آغاز کرد و از سال 1390 از دانشگاه شهيد باهنر کرمان  جدا و مستقل گرديد و زير نظر وزارت علوم، تحقيقات و فناوري کار خود را ادامه داد.دکتر نورالهي  گفت: از سال 1390 به بعد پيشرفتهاي خوبي در زمينه افزايش رشته ها، گروه ها و جذب اعضاي هيئت علمي متخصص را داشتيم و همچنين شاهد رشد در همه زمينه هاي علمي، آموزشي، فرهنگي، رفاهي و عمراني علي رغم فشارهاي اقتصادي و کمبودهاي مالي که همه دانشگاهها با آن روبرو هستند بوديم و اين حاصل تلاش  و زحمات همکاران مي باشد.
دکتر نورالهي با بيان اينکه به دنبال افزايش رشته ها به ويژه رشته هاي مقطع ارشد هستيم گفت: در حال حاضر 18رشته فعال کارداني، کارشناسي و ارشد داريم، رشته¬هاي کارداني شامل جوشکاري، جهانگردي و هتلداري مي باشد. در رشته هاي جهانگردي و هتلداري جزو اولين دانشگاههاي بوديم که راه اندازي کرديم. رشته هاي ارشد شامل ارشد رياضي، ارشد مکانيک و ارشد مکاترونيک گرايش رباتيک و ارشد مکاترونيک گرايش هوش مصنوعي و 11 رشته کارشناسي شامل مترجمي زبان انگليسي، جهانگردي، هتلداري، علوم کامپيوتر، علوم مهندسي، مهندسي فناوري اطلاعات، رياضي، صنايع، عمران، مکانيک و آمار داريم
رئيس مجتمع گفت: در طي مدت تحصيل براي خود برنامه ريزي و هدف گذاري کنيد، با قوانين و مقررات علمي و آموزشي و قوانين دانشگاه آشنا شويد، از اساتيد و امکانات مجتمع بهره بجوييد و در کارگاههاي کارآفريني، مباحث علمي و آموزشي، کانونهاي فرهنگي  و انجمن هاي علمي، دفتر ارتباط با صنعت مشارکت داشته باشيد چرا که در اين محيط مي توانيد به کسب علم و تجربه بپردازيد و اين در آينده کاري شما بسيار موثر است.

حجت الاسلام والمسلمين محسن مظاهري مسئول نهاد رهبري مجتمع در اين مراسم گفت: نهاد رهبري در دانشگاهها در سال 1372 توسط شوراي عالي انقلاب فرهنگي، ذيل عنايت مقام معظم رهبري(مدظله العالي) براي حضور در فعاليتهاي فرهنگي و نظارت بر فعاليتهاي دانشگاه شکل گرفت.
مسئول نهاد رهبري مجتمع گفت: در اساسنامه نهاد رهبري دو کليت داريم يکي تأکيد اساسي بر حرکتهاي زير بنايي و عميق در راستاي رشد فرهنگي، توسعه انديشه و گام¬هاي ديني و اعتقادي دانشجويان و ديگري ايجاد تحرک و روحيه مشارکت فعال در بين دانشجويان و دانشگاهيان در عرصه فعاليتهاي فرهنگي و دانشجويي در کنار معاونت فرهنگي و دانشجويي است.  
حجت الاسلام والمسلمين مظاهري در ادامه به معرفي بخش¬ها و فعاليتهاي نهاد رهبري پرداخت و گفت: در سايت دفتر نهاد، سامانه آموزش مجازي به آدرس Ec.nahad.ir براي آموزش مجازي دانشگاهيان در زمينه هاي علمي، خوابگاهي و رفاهي، سامانه ازدواج دانشجويي، سامانه عتبات دانشگاهيان، سامانه پرسمان درخصوص سوالات اعتقادي و مذهبي و بحث هاي مشاوره¬اي  قرار داده شده است و دانشجويان مي توانند استفاده نمايند. وي همچنين يادآور شد که کانون مهدويت و هيئت دانشجويي قمربني هاشم(س) نيز زير مجموعه دفتر نهاد مي باشد. 
شايان ذکر است در اين مراسم جناب سروان کيوان توحيدي کارشناس پليس فتا در خصوص محاسن و معايب فضاي مجازي سخنراني و همچنين مهندس فرهاد محسني فر مدير امور دانشجويي، حوزه امور دانشجويي شامل (امور فرهنگي، امور تغذيه، سراهاي دانشجويي، امور تربيت بدني، مرکز مشاوره، کانونها فرهنگي و انجمنهاي علمي ) و فعاليتهاي اين واحدها را براي دانشجويان تشريح کردند. 

کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2020 Bam University. All rights reserved.