سه شنبه 6 اسفند ماه 1398 ساعت 06:52
وب سايت مرکزي
خبر /
دکتر نورالهي رئيس مجتمع در آيين گراميداشت مقام استاد گفت: معلم بايد انديشيدن را به فراگيران علم و دانش بياموزد. / يکشنبه 15 ارديبهشت 1398 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []دکتر نورالهي رئيس مجتمع در آيين گراميداشت مقام استاد گفت: استاد و معلم بايد انديشيدن را به دانشجويان و دانش آموزان  بياموزد و با همراهي کردن دانشجويان ايده ها و علاقه مندي هاي آنها را کشف و در مسير صحيح هدايت کند.
به گزارش روابط عمومي مجتمع دکتر نورالهي رئيس مجتمع ضمن گراميداشت شهادت استاد مطهري و مقام معلم گفت: از شما اساتيد گرامي که واقعا در عرصه علم و دانش کوشا هستيد و تمام سعي و تلاشتان در جهت تربيت نسل جوان بکار مي بنديد تشکر مي کنم چرا که همين جوانان مديران و آينده سازان کشور عزيزمان هستند.دکتر نورالهي با بيان اينکه مقام استاد جايگاه ويژه اي دارد گفت: هدف معلم و افرادي که براي علم ارزش قائل هستند صرفا آموزش و ياد دادن مباحث آموزشي نيست بلکه دامنه معلمي بسيار زياد و اهدافي فراتر از اين دارد، علاوه بر آموزش در زمينه هاي اخلاقي و رفتاري نقش استاد بسيار با اهميت و اثرگذار است.
رئيس مجتمع اظهار داشت: استاد و معلم بايد انديشيدن را به فراگيران علم و دانش بياموزد و با همراهي کردن دانشجويان ايده ها و علاقه مندي آنها را کشف و در مسير صحيح هدايت کند به طوري که براي آينده کشور مفيد و جامعه اي با نشاط و پر تحرک را رقم بزنند.
حجت الاسلام و المسلمين محسن مظاهري مسئول نهاد رهبري مجتمع ضمن گراميداشت شهادت استاد مطهري، در باب جايگاه مقام معلم گفت: از آنجايي که پيامبر اکرم(ص) مقام رسالت و وظيفه بسيار بزرگ و سنگين ابلاغ دين به مردم را داشتند از ايشان سوال کردند که براي چه چيزي فرستاده شده اي، پيامبر(ص) فرمود من براي تعليم و تربيت فرستاده شده ام و همچنين در روايتي ديگر از پيامبر گرامي اسلام آمده است اگر عالم و دانشمندي به علم خود عمل کند و بتواند افراد را تعليم دهد، ملائک و فرشتگان بال تواضع را در مقابلش پهن مي کنند تا آن استاد بر بال فرشتگان قدم بردارد.
وي گفت: سه نفر حق پدري بر گردن انسان دارند، اولي که پدر نسبي انسان است، ديگري اهل بيت و سومي استاد است که بر دانشجو و فردي که آموزش مي بيند حق دارد پس مقام استاد مقام بزرگي است. در روايات داريم که مقام استاد در رديف مقام صديقان و شهيدان قرار دارد و اين قلم استاد و نکاتي که مي نگارد و جملاتي که باعث مي شود تحولاتي در عالم علم اتفاق افتد اثراتش مثل خون شهداست، اين قدر اهميت دارد.
حجت الاسلام والمسلمين مظاهري با بيان اينکه علم فقط آموختن نيست گفت: در طول تاريخ و هم اکنون به علم به عنوان مقام برتري جويي نگاه مي کنند و علم باعث مي شود که يک جامعه بتواند در مقابل ابرقدرتها قد علم کند و خودش را بزرگ کند اما علم فقط آموختن نيست ، بلکه در کنار آن فراگيري و رعايت اداب اخلاقي نيز جايگاه ويژه اي دارد. امروز وظيفه بسيار سنگيني داريم از اين جهت که اگر امروز دانشجو را خوب تربيت کنيم قطعا آينده کشور که در دست دانشجويان امروز قرار مي گيرد را از همه جهت تضمين مي نمايد. 
شايان ذکر است مراسم با حضور دکتر محمدعلي نورالهي رئيس مجتمع، حجت الاسلام و المسلمين مظاهري مسسئول نهاد رهبري، دکتر دهقاني معاون توسعه و پشتيباني، مهندس جعفريان معاون آموزشي و پژوهشي و دانشجوي و مديران و اساتيد مجتمع در تاريخ 15ارديبهشت در تالار بسطامي برگزار و در پايان از اساتيد با اهداي لوح،  تقدير به عمل آمد. 

کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2020 Bam University. All rights reserved.