جمعه 9 آبان ماه 1399 ساعت 14:57
وب سايت مرکزي
خبر /
گزارش جلسه معارفه و توجيهي دانشجويان جديد الورود / سه شنبه 7 مهر 1394 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
برگزاري جلسه معارفه دانشجويان جديد الورود
جلسه معارفه و توجهي دانشجويان جديد الورود مورخ 7/7/94با تلاوت آيات کلام الله مجيد و پخش سرود جمهوري اسلامي ايران راس ساعت 30/9 دقيقه صبح  توسط امور فرهنگي در سالن باقر العلوم مجتمع برگزار شد.در اين مراسم آقاي دکتر حسين نظام آبادي پور رييس مجتمع ، آقاي مهندس سيد محمد جعفريان معاون آموزشي و پژوهشي، آقاي حجت الاسلام محسن مظاهري نماينده نهاد رهبري ، نماينده پليس فتا آقاي مهندس توحيدي، اساتيد، جمع کثيري از دانشجويان جديد الورود حضور داشتند.
به گزارش روابط عمومي ابتدا دکتر نظام آبادي پور ضمن خير مقدم ، تبريک اعياد (قربان و غدير) و گراميداشت هفته دفاع مقدس و نيز محکوميت حادثه منا و جنايات آل  سعود، همچنين ياد و خاطره همه شهيدان، جانبازان، آزادگان و همه دلاور مردان بزرگ که در هشت سال دفاع مقدس جانانه جنگيدند و از مرز و بوم کشور عزيزمان دلاورانه دفاع کردند را گرامي داشتند.
ايشان در ابتدا تمام مسائل آموزشي، دانشجويي، فرهنگي، انضباطي، صنفي را ياد آور شدند و افزودند شما دانشجويان جديد الورود از يک فضايي که وابسته به خانه و خانواده بوديد جدا شديد اين براي شما در ابتدا يک مقدار سخت و مشکل است و اين طبيعي است، به مرور براي شما زندگي دور از خانواده عادي مي شود ايشان توصيه کردند اگر مي خواهيد فرد مفيد و موفق باشيد اين مسائل را تحمل کنيد و اين به استقلال شما کمک مي کند  چرا که حضرت علي (ع) مي¬فرمايند انسان نعمتي را بدست نمي آورد مگر نعمتي را از دست مي دهد. اين حديث خيلي پر محتوا است و در حال حاضر شما داراي چنين شرايطي هستي و اين حديث در مورد شما نيز صدق ميکند..
ايشان افزودند که دانشگاه يک موجود زنده است و پويايي دارد، دانشگاه فقط به بحث علم نمي پردازد بلکه در کنار علم، اخلاق اسلامي هم در نظر گرفته مي شود و به آن پرداخته مي شود. همانگونه که حضرت امام خميني(ره) فرمودند دانشگاه بايد کارخانه آدم سازي باشد در نتيجه همه شما دانشجويان گرامي اخلاق اسلامي را سرلوحه کارتان قرار دهيد.
در ادامه مراسم حاج آقا مظاهري نماينده نهاد رهبري در مجتمع ضمن تبريک و خير مقدم و محکوميت حادثه منا و جنايات آل سعود به نکات اخلاقي بسيارخوب اشاره و افزودند که آرامش و آسايشي که در ارتباط با خدا هست نه در مال و ثروت  و نه در هيچ کجا پيدا نمي شود بکوشيد ارتباط خود را با خدا قوي کنيد در نتيجه هيچ وقت شکست نخواهيد خورد. در ادامه بر وصيت حضرت علي (ع) اشاره که مي فرمايند دو امر موجب سعادت انسان مي شود" تقواالهي و ترس از خدا" و " نظم و برنامه ريزي در کارها و در زندگي" و همچنين به دو رسالت مهم نهاد رهبري"تاکيد و تلاش جدي به حرکت و فعاليتهاي زير بنايي فرهنگي دانشگاه " و" تاکيد بر نشاط و شادابي دانشجويان " اشاره کردند و افزودند تمام تلاش خود را در اين راه به کار مي گيريم.
در ادامه ستواندوم توحيدي نماينده پليس فتا در خصوص شبکه هاي اجتماعي و فضاي مجازي نکات بسيار ارزنده اي را براي دانشجويان توضيح و دانشجويان را با معايب و مزايابي شکبه هاي اجتماعي و فضاي مجازي و خطراتي که توسط اين شبکه ها جوانان و دانشجويان را تهديد مي کند آشنا کردند . گفتني است اين مراسم با اجراي تئاتر از سوي دانشجويان کانون تاتر و عکس يادگاري به اتمام رسيد.

مراسم به روايت تصوير

کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2020 Bam University. All rights reserved.