يکشنبه 5 خرداد ماه 1398 ساعت 06:17
وب سايت مرکزي
خبر /
همايش کارآفريني با حضور صاحبان استارت آپ ها در مجتمع آموزش عالي بم برگزار شد. / دوشنبه 28 آبان 1397 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
به گزارش روابط عمومي مجتمع همايش کارآفريني يکروزه با رويکرد مسابقه عکس کسب و کار، نشست با صاحبان استارت آپ و تقدير از دانشجويان کارآفرين امروز دوشنبه 28 آبان با حضور معاون پژوهشي مهندس سيد محمد جعفريان، معاون توسعه و پشتيباني دکتر حمزه دهقاني، مدير پژوهشي دکتر بيژن امامي پور، مدير دفتر ارتباط با جامعه و کارآفريني خانم سليمه قنبري ، خانم جوشايي رئيس اداره ارشاد و همچنين صاحبان استارت آپها، کارآفرينان و مسئولين شهرستان بم، اساتيد، کارمندان و دانشجويان در تالار بسطامي برگزار شد.

مهندس سيدمحمد جعفريان معاون آموزشي، پژوهشي و دانشجويي در افتتاحيه اين همايش گفت: در ايران دانشگاههاي نسل اول و نسل دوم به عنوان دانشگاههاي پژوهش محور و دانشگاههاي نسل سوم به عنوان کارآفرين شناخته مي شوند و هدف اين دانشگاهها آشنايي دانشجويان با مفاهيم کارآفريني و آماده سازي آنها جهت راه اندازي کسب و کار در جامعه است.
معاون آموزشي و پژوهشي و دانشجويي مجتمع با بيان اينکه يکي از کارهاي تأثير گذار در تغيير نگرش دانشجويان برگزاري اينگونه همايش-هاست گفت: مجتمع آموزش عالي بم تنها دانشگاه دولتي جنوب شرق استان کرمان است که از سال 1390 با استقلال از دانشگاه شهيد باهنر هدف خود را در راستاي کارافريني تعريف کرده است و جزو دانشگاههاي پيشرو در اين زمينه به خوبي نقش آفريني مي نمايد.

محسن شعاعي فر مدير داخلي مجموعه انديما  به تعريف استارت آپ اشاره کرد و گفت: استارت آپ يعني کسب و کار نوپايي که صاحب آن دقيقا نمي داند که کارچه جوري پيش برود و چه طور به سود برسد. وي گفت استارت آپ به معني کسب و کار و استارت آپ ويکند به معني يک رويداد آموزشي و تجربي است که در دو سه روز پايان هفته برگزار مي شود و دو مفهوم جداگانه دارند.
وي با بيان اينکه ايده ها از درون چالشها و مشکلات پيرامون ما بيرون مي آيند گفت: ابتدا ايده داشته باشد و از ايده هاي ساده شروع کنيد و با کار تيمي هزينه ها و مشکلات را کمتر نمايد و همچنين شتاب دهنده ها در استارت آپها به رونق کسب و کار کمک مي کنند و در نهايت سرمايه گذار خطر پذير از استارت آپهايي که رشد کرده اند حمايت مي نمايد.

مهدي ايرانمنش صاحب استارت آپ خيکي ها در استان کرمان در مورد چالشهاي استارت آپها گفت: هرکاري مشکلات خاص خود را دارد و با کار تيمي و اشتراکي در استارت آپها مي توانيد مشکلات را مديريت کرد و اولين مشکل بزرگي که استارت آپها با آن روبرو هستند نبود و فقدان قوانين براي کسب و کارهاي جديد است و اين مساله براي اينگونه مشاغل مشکلات فراواني در سيستم اداري ايجاد کرده است. وي گفت حسن استارت آپها اين است که تنوع دارند و جا براي کار فراوان است و مشکلي بوجود نمي آورد و هرچه بيشتر شوند فرهنگ آن در جامعه بيشتر جا مي افتد.

مسعود باژيان صاحب استارت آپ تيتر در استان کرمان گفت: دانشگاه محيط بسيار خوبي براي شروع کار تيمي است که افراد و دانشجويان تخصصهاي مختلف را فرا مي گيرند و مي توانند با مطالعه زياد در کنار هم يک استارت آپ موفقي را راه اندازي نمايند و با اين کار اعتبار براي خود کسب نمايند. وي گفت  دلايلي که در حوزه استارت آپها موثر است، داشتن آرمان و هدف، کسب تجربه، تحليل بازار، ارتباطات، سرمايه گذار خطر پذير است .

محمدحسين صادقي کارآفرين برتر شهرستان بم در حوزه راهنماي گردشگري در اين همايش به بحث گردشگري پرداخت و گفت:  عواملي که در پيشرفت اينجانب دخيل بودند داشتن آرزوهاي بزرگ، قدرت ريسک پذيري، صداقت در کار، احترام به ديگران و سپاسگزاري از نعمتهاي خداوند بوده است.


خانم قنبري دبير اجرايي همايش و مدير کارآفريني مجتمع در اختتاميه همايش از همه افراد دخيل در همايش تشکر کرد و گفت: در همه دنيا هفته سوم نوامبر که مصادف با هفته آخر  آبان ماه مي باشد را به عنوان هفته کارآفريني نام گذاري کردند و ما هم سعي کرديم همايش کارآفريني را در همين هفته برگزار نماييم.
دبير اجرايي همايش گفت: 45 عکس به دبيرخانه همايش ارسال شد که بعد از داوري و کارشناسي سه عکس در بخش دوربين و سه عکس در بخش موبايل به عنوان عکس برتر انتخاب شدند همچنين در اين همايش نشست و پنل گفتگو با صاحبان استارت آپها، نمايشگاه عکسهاي ارسالي برگزار و از نفرات برتر و دانشجويان کار آفرين تقدير خواهيم داشت.
در پايان اين همايش از نفرات برتر در مسابقه عکس در بخش دوربين: نفر اول دانشجو ماهيار خداوردي نفر دوم ميعاد مصطفوي و نفر سوم اميد جنگي زهي و در بخش موبايل نفر اول علي شير محمدي، نفر دوم محسن رفيعي پور و نفر سوم فاطمه درخشان و همچنين در بخش دانشجويان صاحب کسب و کار آقايان ميعاد مصطفوي، امير فاني، حميدرضا فروتن جهرمي، امين سلطانيان و ميلاد عزيزي و خانم¬ها فاطمه آژگان و رضوان دريا بيگي و همچنين صاحبان استارت آپها تقدير به عمل آمد.

کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2019 Bam University. All rights reserved.