جمعه 7 آذر ماه 1399 ساعت 22:00
وب سايت مرکزي
خبر /
کارگاه مهارت هاي شاد زيستن ويژه کارکنان مجتمع آموزش عالي بم توسط مرکز مشاوره برگزار شد. / شنبه 19 مهر 1399 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
کارگاه مهارت هاي شاد زيستن به همت مرکز مشاوره امور دانشجويي و توسط دکتر محمدرضا روحي روانشناس مدرس کارگاه ويژه کارکنان مجتمع امروز شنبه 19 مهر با رعايت شيوه نامه هاي بهداشتي با حضور مسئول نهاد رهبري مجتمع حجت الاسلام والمسلمين محسن مظاهري، مديران و کارکنان مجتمع برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومي مجتمع در اين کارگاه دکتر محمدرضا روحي روانشناس و مدرس کارگاه به راهکارها و مهارت¬هاي شاد زيستن اشاره کرد و گفت: عوامل شادي شامل 50 درصد ذاتي است، 10 درصد به شرايط و 40 درصد به فعاليتهاي ارادي افراد بستگي دارد.
 


دکتر روحي در اين کارگاه برخي از ويژگي هاي افراد شاد را برشمرد و گفت: افراد شاد خانواده دوست و اجتماعي هستند، به راحتي قدرداني مي¬کنند، در کمک کردن پيش قدم هستند و سخاوتمند ترند، به آينده خوش بين هستند، در زمان حال زندگي مي کنند، اهل ورزش هستند، در مقابل چالش¬ها استوارند، پر انرژي هستند، انعطاف پذيرترند، خلاق¬ترند، افراد شاد رهبران و مشاوران بهتري هستند، در کسب درآمد موفق ترند، عمر طولاني تري دارند و از لحاظ جسماني و رواني قوي ترند.
دکتر روحي روانشناس در ادامه کارگاه گفت: براي شادي و شاد زيستن بايد سرچشمه ناراحتي را شناسايي و در جهت برطرف کردن آن قدم برداريد، به عنوان مثال فردي که از چاقي ناراحت است و اقداماتي نظير ورزش کردن و ساير موارد براي لاغري را انجام مي دهد و به نتيجه دلخواه که همان لاغري است مي رسد، باعث شادي و نشاط در فرد مي¬شود. شادي بايد با نقاط قوت فرد متناسب باشد، مثلا فردي که خلاق است و به کارهاي هنري علاقه مند است با دنبال کردن کارهاي هنري مورد علاقه، به شادي مي رسد همچنين شادي بايد با سبک زندگي شما متناسب باشد و از اين طريق به شادي برسيد. دکتر روحي در ادامه کارکاه به نکات ارزشمندي در مورد شاد زيستن اشاره کرد. 


کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2020 Bam University. All rights reserved.