سه شنبه 30 دي ماه 1399 ساعت 14:35
وب سايت مرکزي
خبر /
کارگاه ازدواج پايدار و بهنگام / يکشنبه 12 اسفند 1397 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
دکتر حبشي مشاور ازدواج و خانواده در کارگاه ازدواج پايدار و بهنگام گفت: براي رسيدن به شناخت جهت ازدواج لازم است دوطرف در مورد جزئيات با يکديگرگفتگو و مصاحبه کنند. 
دکتر حميد حبشي مشاور ازدواج و خانواده در گارگاه ازدواج پايدار و بهنگام که امروز شنبه 11 اسفند در سالن باقرالعلوم مجتمع برگزار شد، گفت: از طريق آشنايي و رابطه به شناخت کافي براي ازدواج نمي رسيم و لازم است دو طرف در مورد جزئيات با يکديگر گفتگو و مصاحبه کنند.
 
به گزارش روابط عمومي مجتمع حجت الاسلام و المسلمين مظاهري در اين کارگاه ضمن تشکر از دکتر حبشي و مسئولين و دانشجويان گفت:  قطعا يکي از مهمترين انتخاب¬ها براي هر فردي در زندگي بحث ازدواج است و اگر انتخاب صحيحي انجام شود تاثير به سزايي در آينده فرد خواهد گذاشت و اگر انتخاب به درستي انجام نشود ضررش در آينده به خود فرد بر مي گردد در نتيجه در بحث ازدواج، نه ازدواج زود هنگام خوب است و نه ازدواج دير هنگام، در نتيجه جوانب و مسائل را جدي بگيريد و ازدواج بهنگام و پايدار داشته باشيد و به قولي عاقلانه ازدواج و عاشقانه زندگي کنيد. 

دکتر حبشي مشاور در امور خانواده در اين مراسم با بيان اينکه در ازدواج ابتدا بايد شناخت پيدا کنيد گفت: چنانچه ازدواج بر پايه شناخت شکل بگيرد زندگي مشترک بعد از ازدواج دچار پريشاني و پشيماني نمي شود. براي شناخت چند مسير وجود دارد، مسيري که رايج هست مسير سنتي است که خانواده پسر بر حسب اطلاعاتي که مد نظر دارند به خانواده دختر مراجعه و براي يک پيوند خانوادگي اقدام مي نمايند، اين مسير اگر چه مسير امني هست اما داراي اشکالاتي است و امنيت خاطر را براي تصميم لازم و قاطع مخدوش مي¬کند زيرا در اين مسير مدت زمان گفتگو  و مصاحبه کم و اگر هم زياد باشد به کلي گويي پرداخته مي شود و به جزئيات پرداخته نمي شود در نتيجه پاسخ ها معلوم است.
 
دکتر حبشي با بيان اينکه از طريق آشنايي و رابطه به شناخت کامل و کافي براي ازدواج نمي رسيم گفت: براي شناخت يکديگر خارج از عواطف و احساسات اول بايد اطلاعات بدهيم و بعد اطلاعات بگيريم ، بايد در مورد جزئيات از جمله آگاهي از روحيات يگديگر، اعتقادات مذهبي با جزئيات کامل، خوشامد ها و بدآمدهاي زندگي يکديگر، شغل، تحصيل، محل سکونت، شرح دادن محاسن و معايب( هم در جسم و هم در روان)، سابقه، خلقيات رفتاري خانواده، محيط خانواده، چرايي ها و چگونگي هاي زندگي، طراحي زندگي، ابزار و امکانات زندگي، برنامه هاي زندگي و ... . گفتگو شود و از اين طريق ميتوان به شناخت يکديگر پي برد.
شايان ذکر کارگاه ازدواج بهنگام و پايدار توسط دکتر حميد حبشي مشاور در امور خانواده و ازدواج با حضور دکتر محمدعلي نورالهي رئيس مجتمع، حجت الاسلام محسن مظاهري مسئول نهاد رهبري، مهندس فرهاد محسني فر، مديران، اساتيد و  دانشجويان وبا همکاري دفتر نهاد رهبري و  امور فرهنگي مجتمع برگزار شد.

کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2021 Bam University. All rights reserved.