يکشنبه 19 مرداد ماه 1399 ساعت 05:50
وب سايت مرکزي
خبر /
مرکز دانشگاهي فني حرفه اي مجتمع آموزش عالي (جوار)، با حضور فرماندار بم مهندس شهسوار پور دکتر نورالهي رئيس مجتمع، دکتر دريجاني رئيس مرکز فني حرفه اي بم، و معاونين و مديران مجتمع افتتاح شد / دوشنبه 18 آذر 1398 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
مرکز مديريت مهارت آموزي و مشاوره شغلي(مرکز جوار دانشگاهي فني حرفه اي) مجتمع آموزش عالي توسط فرماندار بم مهندس هادي شهسوار پور روز يکشنبه 17 آذرماه افتتاح و همچنين تفاهم نامه همکاري بين مجتمع آموزش عالي و مرکز فني حرفه اي بم منعقد شد.

به گزارش روابط عمومي مجتمع مهندس هادي شهسواري پور فرماندار بم در آيين افتتاح مرکز جوار دانشگاهي فني حرفه اي مجتمع آموزش عالي بم ضمن تبريک روز دانشجو گفت: راه اندازي اين مرکز و عقد تفاهم نامه همکاري مجتمع با مرکز فني حرفه اي بم موضوع بسيار خاص، مهم و مورد نياز است و آنچه که مسلم است دانشجويان با قبول شدن در دانشگاه مي توانند جايگاه خود را ارتقاء بخشند و در حين تحصيل تجربه و مهارتهاي لازم را از طريق اين مرکز در زمينه تحصيلي کسب و وارد بازار کار شوند.

 فرماندار بم گفت: در حال حاضر نزديک به 8000 هزار دانشجو در رشته هاي مختلف فني مهندسي، علوم انساني، پزشکي در شهرستان بم با هدف اينکه بتواند فرد مفيدي براي آينده خود و جامعه باشند مشغول به تحصيل هستند،. وي همچنين گفت: يکي از کارهايي که بايد اتفاق بيفتد مهارت آموزي و مهارت افزايي دانشجويان است که نيازمند زمينه سازي و فراهم کردن امکانات است و بعضي دستگاهها مثل فني حرفه اي در اين راستا گام بر مي دارند.

مهندس شهسواري پور گفت: در شهرستان بم ظرفيت هاي خوب صنعتي، خودرو سازي و قطعه سازي، کشاوري و گردشگري وجود دارد که دانشجويان مي توانند علاوه بر فراگيري و برطرف کردن نياز علمي در دانشگاه با ارتباط با اين بخش ها نيازهاي مهارتي خود را برطرف و بعد از دانشگاه وارد بازار کار شوند و در اقتصاد کشور نقش ايفا کنند .

دکتر محمدعلي نورالهي رئيس مجتمع ضمن تبريک روز دانشجو و خير مقدم خدمت مهمانان گرامي گفت: طي چند سال گذشته دنبال اين بوديم که در کنار علم و تحصيل دانشگاهي، مهارتهايي را به دانشجويان بياموزيم که بعد از فارغ التحصيلي از اين مهارت¬ها استفاده نمايند. خوشبختانه با انعقاد تفاهم نامه بين مجتمع و مرکز فني حرفه اي بم، مرکز مهارت آموزي و مشاوره شغلي (مرکزجوار دانشگاهي فني حرفه اي) را در مجتمع راه اندازي کرديم.
 دکتر نورالهي گفت: دانشجويان خيلي از دروسي را  به صورت محض و بدون آنکه تجربه کافي در اجراي آن مطالب فرا بگيرند در دانشگاه   مي¬گذرانند خوشبختانه با راه اندازي اين مرکز دانشجويان مي توانند دوره هاي مهارت آموزي خود را با توجه به نياز جامعه و رشته هاي تحصيلي موجود و دوره هايي که در مرکز فني حرفه اي وجود دارد بگذرانند و تجربيات خود را افزايش دهند که اين موضوع در آينده شغلي دانشجويان بسيار تاثير گذار است.
رئيس مجتمع در اين مراسم گفت: مرکز رشد شهرستان را هم با همکاري فرمانداري بم و تفاهم نامه اي که با پارک علم و فناوري استان کرمان منعقد کرديم، راه اندازي و به زودي شاهد افتتاح آن هستيم و همچنين دکتر هادي فرزان عضو هيأت علمي گروه مکانيک مجتمع  به عنوان مدير مرکز رشد شهرستان بم معرفي شدند.


دکتر دريجاني رئيس مرکز فني حرفه اي بم گفت: مرکز جوار دانشگاهي فني حرفه اي با اين رويکرد راه اندازي شد که دروس دانشگاهي نياز علمي دانشجويان را برطرف مي¬کند اما کافي براي ورود به بازار کار نيست و موقعيت مناسبي وجود دارد که دانشجويان همراه با يادگيري دروس علمي دروس مهارتي را هم فرا بگيرند و بدون هيچ دغدغه اي وارد بازار کار شوند.
رئيس اداره فني حرفه ايم بم گفت: مرکز فني حرفه اي اين آمادگي را دارد که دانشجويان هر دوره اي را نياز به فراگيري دارند با ارائه از طريق مرکز جوار دانشگاهي فني حرفه اي، برگزار و در اين راستا از تمام ظرفيتهاي استاني چه در بخش دولتي  و چه در بخش خصوصي در جهت برطرف کردن نياز دانشجويان مجتمع استفاده نمايد.
گفتني است در اين آيين که روز يکشنبه 17 آذر در سالن بسطامي مجتمع برگزار شد، فرماندار بم مهندس هادي شهسواري پور، دکتر محمدعلي نورالهي رئيس مجتمع، دکتر علي دريجاني معاون آموزشي، پژوهشي و دانشجويي، دکتر حمزه دهقاني معاون توسعه و پشتيباني، سليمه قنبري مدير کارآفريني و ارتباط با صنعت مجتمع، دکتر دريجاني رئيس اداره فني حرفه اي بم، اعضاي هيأت علمي، دانشجويان حضور داشتند. 

کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2020 Bam University. All rights reserved.