يکشنبه 18 خرداد ماه 1399 ساعت 08:22
وب سايت مرکزي
خبر /
دکتر نورالهي رئيس مجتمع در مراسم معارفه دانشجويان جديدالورود هدف اصلي شما دانشجويان تحصيل علم است / چهارشنبه 11 مهر 1397 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []

به گزاش روابط عمومي جلسه معارفه دانشجويان جديدالورود امروز دوشنبه 9مهر با حضور مسئولين مجتمع اساتيد و دانشجويان جديدالورود در سالن باقرالعلوم برگزار گرديد.
دکتر نورالهي رئيس مجتمع با بيان اينکه هدف اصلي شما دانشجويان تحصيل علم است گفت: فعاليتهاي مجتمع در زمينه هاي آموزشي، دانشجويي و فرهنگي، رفاهي و ورزشي مي¬باشد در نتيجه خود را فقط محدود به درس نکنيد و در کارها و فعاليتهاي جانبي آموزشي، انجمن هاي علمي، کانونهاي فرهنگي، برگزاري مراسم¬هاي فرهنگي و ورزشي شرکت و از تجربيات ديگران در زندگي استفاده و اوقات سالمي را براي خود رقم بزنيد.

رئيس مجتمع گفت: واحد دانشجويي به نوعي خدمات رفاهي دانشجويان را بر عهده دارد و در واحدهاي سلف و سرويس و تغذيه، خوابگاه، امور رفاهي و وام ها، تربيت بدني و مشاوره همکاران تلاش دارند با اوضاع و شرايط  اقتصادي فعلي حداکثر خدمت را ارائه نمايند. 
دکتر نورالهي با بيان اينکه محيط دانشگاه با محيط دبيرستان بسيار متفاوت است گفت: محيط دانشگاه جديد است و همچنين تهديدهايي دارد مي توانيد با برنامه ريزي مناسب تهديدها را به فرصت تبديل نماييد در نتيجه جا براي پيشرفت بسيار بالاست و بعد از فارغ التحصيلي با اندوخته علمي زياد به جامعه برگرديد و خدمت نماييد.

حجت الاسلام محسن مظاهري مسئول نهاد رهبري در اين مراسم با يبان اينکه اهميت دانشگاه به اندازه اهميت يک کشور است گفت: مساله دانشگاه مساله تراز اول انقلاب و کشور است و انتظار از دانشگاه ها اين است که با تحقيقات و پژوهش راه هاي تازه اي براي حل مشکلات کشور ايجاد نمايد.
مسئول نهاد رهبري با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري که مي¬فرمايند دانشگاه بايد جنبش نرم افزاري باشد تا راه را به سوي جامعه فاضله نزديک نمايد گفت: دانشجو يک بار معناي  بالايي دارد جوان است و طالب علم که ميخواهد آينده روشن جامعه را رقم بزند. وي همچنين افزود يک روحيه خود باوري بالايي در دانشگاهيان مجتمع شکل گرفته که با ساخت پهپاد آذرخش در بخش نظارتي و امدادي و ساخت ربات انباردار و همچنين پذيرش دانشجويان در مقاطع بالاتر در دانشگاهها کشور و ساير فعاليتها به سمت ايده ال خود پيش مي رود.
 حجت الاسلام مظاهري با بيان اينکه عناصر "علم" همراه با تخصص و روحيه تدين و معنوي دو عنصر اصلي موفقيت دانشجويان است گفت: از شخصيتهايي همچون شهيد چمران با آن همه مراتب علمي بالا و امکانات فراوان در امريکا در آن زمان حساس به ميهن عزيزمان برگشت و به نظام و کشور خدمت کرد الگو برداري نمايد و براي جامعه مفيد باشيد. . سپس حجت الاسلام مظاهري به معرفي دفتر نهاد و فعاليتهاي آن از جمله عتبات دانشگاهيان و ازدواج دانشجوي که در اين زمينه تهسيلات ويژه اي در نظر گرفته شده و همچنين کانون مهدويت و هيات دانشجويي که فعاليتهاي فرهنگي انجام مي دهند اشاره کرد.

حجت الاسلام و المسلمين عسگري معاون دفتر نهاد رهبري در دانشگاه شهيد باهنر در اين مراسم گفت: ايران در حال حاضر از لحاظ علمي در منطقه رتبه اول و در دنيا جزو 15 کشور دنياست با اين حال با توجه به مذهب رسمي تشيع کشورمان و نگاه سياسي برگرفته ازمکتبمان دشمن فراوان داريم و دشمن واقعا دشمني ميکند و راه پيشرفتمان را ميگيرد. در نتيجه با توجه به فرمايش حضرت علي(ع) العلم سلطان يعني هر کس علم داشته باشد قدرت و ثروت دارد با کسب علم و دانش، تحقيق و پژوهش ميتوانيد سلطه و قدرت داشته باشيد.حجت الاسلام عسکري گفت: راههاي رشد علم دانشجويان در دوران تحصيل احترام نگه داشتن به مقام استاد و قانون است. مقام استاد بسيار بالاست براي اينکه استاد زحمت مي کشد و شرايط رشد علمي را براي شما فراهم مي کند و از لحاظ رفتار و گفتار در مقابل استاد فروتني داشته باشيد. 
معاون نهاد رهبري دانشگاه باهنر گفت: از قوانين و آيين نامه هاي دوران تحصيل آگاهي پيدا کنيد و با رعايت قوانين زمينه رشد و پيشرفت خود را فراهم نماييد. در مراسمات ملي و مذهبي شرکت و وقت خود را در فعاليتهاي علمي، فرهنگي و ورزشي صرف نماييد و از دوران دانشجويي درست استفاده نماييد. وي همچنين در خصوص روابط دانشجويي دختر و پسر نکات ارزشمندي بيان کرد و گفت هيچ چيز غير از معنويت نمي تواند آرامش بخش باشد.

کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2020 Bam University. All rights reserved.