سه شنبه 14 مرداد ماه 1399 ساعت 06:32
وب سايت مرکزي
خبر /
آيين بزرگداشت سردار سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني در مجتمع آموزش عالي بم برگزار شد / شنبه 21 دي 1398 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
آيين بزرگداشت سردار سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني با حضور حجت الاسلام والمسلمين محسن مظاهري مسئول نهاد رهبري مجتمع، دکتر علي دريجاني معاون دانشجويي، آموزشي و پژوهشي، مديران مجتمع، اساتيد، کارمندان و دانشجويان امروز شنبه 21دي در مجتمع برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي مجتمع حجت الاسلام مظاهري مسئول نهاد رهبري در اين آيين ضمن تسليت به  مناسبت شهادت سردار سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني و همرزمانش با اشاره به تشييع جنازه باشکوه ايشان و همرزمانش گفت: مردم با توجه به عشق و علاقه اي که به نظام و سردار سپهبد شهيد سليماني داشتند درآيين تشييع از بغداد، کربلا و نجف گرفته تا مشهد، تهران، قم و کرمان شرکت چشمگيري داشتند و مراسم تشييع باشکوه و مثال زدني را رقم زدند.
حجت الاسلام مظاهري در اين آيين به شخصيت شهيد سپهبد سليماني پرداخت و گفت:  مقام معظم رهبري(مدظله العالي) در نماز ايشان، سه مرتبه آن هم با گريه فرمودند جزء خوبي از ايشان نديدم، ايشان  شخصيتي با تقوا، مخلص، محبوب، فداکار، شجاع و بسيار متواضع، فروتن بود.
مسئول نهاد رهبري با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري که در باب شخصيت شهيد سليماني فرمودند،  در ميان نظاميان بعضي افراد قدرت تدبير و تحليل جنگ را دارند و بعضي افراد شجاع و نترسند ولي قدرت  تدبير و تحليل جنگ را ندارند اما شهيد سپهبد حاج قاسم سليماني هر دو ويژگي را با هم داشت، يعني هم تدبيرگر و تحليل گر و طراح جنگ بود و هم شجاعت و قدرت مثال زدني در عرصه هاي نبرد داشت.

حجت الاسلام والمسلمين مظاهري در اين آيين گفت: شهيد سليماني با سازماندهي نيروهاي مردمي در سوريه و عراق، فتنه داعش را خاموش کرد و اگر تلاشهاي جهادي و شبانه روزي و ايمان  ايشان نبود کشورمان در خطر داعش بود که  با حمايت امريکا و اسرائيل قصد به آشوب کشيدن و جنگ افروزي در کشور عزيزمان را داشتند و حتي تا 15 کيلومتري کشورمان هم پيشروي کرده بودند. با مجاهدتها و رشادتهاي سردار شهيد سليماني و همرزمانش، سردار اعلام کرد کمتر 3 ماه ديگر پرونده داعش بسته مي شود و اين چنين شد.
مسئول نهاد رهبري مجتمع با اشاره به عمليات موفقيت آميز عين الاسد گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در يک عمليات بسيار موفق پايگاه نظامي آمريکايي عين الاسد را مورد هدف موشکهاي خود قرار داد و نشان داد که ايران در زمينه نظامي و حتي در جنگ الکترونيک پيشرفت کرده و با ايجاد اختلال در سيستم هاي پدافندي و پهپادي آمريکا، همه موشکها به اهداف از پيش تعيين شده اصابت کردند و به قول مقام معظم رهبري(مدظله العالي)  سيلي به آمريکايي ها زده شد و اين عمليات موجب رعب و وحشت در بين آمريکايي گرديد.
شايان ذکر است اين آيين که توسط دفتر نهاد رهبري و امور فرهنگي برگزار شد  همراه با تلاوت آيات کلام الله مجيد، پخش کليپ زندگي نامه شهيد سردار سپهبد حاج قاسم سليماني و سخنراني و روزه خواني همراه بود.

کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2020 Bam University. All rights reserved.