يکشنبه 5 خرداد ماه 1398 ساعت 06:09
وب سايت مرکزي
خبر /
ناخدايکم دريادار هوشنگ صمدي در نهمين يادواره شهداي دانشجوي شهرستان بم، پير جماران امام خميني(ره) در 16 اسفند 57 با فرمان ارتش بايد بماند، خون جديدي در رگهاي ارتشيان جاري شد. / جمعه 25 آبان 1397 / عمومي / منبع خبر []/ مرجع خبر []
نهمين يادواره شهداي دانشجوي شهرستان بم توسط بسيج اساتيد مجتمع و با همکاري امور فرهنگي و دانشجويي، دفتر نهاد، بسيج دانشجويي مجتمع آموزش عالي بم، دانشگاههاي شهرستان و با حضور رئيس مجتمع دکتر نورالهي، معاون توسعه و پشتيباني دکتر دهقاني، امام جمعه بم حجت الاسلام و المسلمين دانشي، مسئول دفتر نهاد مجتمع حجت الاسلام مظاهري،  ميهمان ارزشمند ناخدايکم دريايي هوشنگ صمدي، روساي دانشگاههاي شهرستان، فرمانده نيروي انتظامي شهرستان، رئيس شوراي اسلامي مهندس عزيزآبادي، خانوادهاي معزز شهداي دانشجو، مسئولين شهرستان، اساتيد، کارمندان و جمع کثيري از دانشجويان مجتمع، دانشگاه علوم پزشکي، پيام نور، آزاد و دانشکده فني علي ابن ابيطالب شامگاه سه-شنبه 22 آبان در سالن اجتماعات باقرالعلوم مجتمع برگزار گرديد.

حجت الاسلام دانشي امام جمعه بم در اين مراسم ضمن تشکر از خانواده شهدا گفت: همانگونه که حضرت ابوالفضل(ع) در واقعه کربلا به ما درس ولايتمداري آموختند و گفتند که تا جان دارم از دينم، اعتقاداتم، ارزشهايم و همچنين از امامم دفاع و حمايت مي¬کنم شهدا نيز با تأسي و قدم نهادن در مسير مکتب اهل بيت (ع) در جنگ هشت ساله دفاع مقدس اين را ثابت کردند و اکنون ما مديون خون شهدا هشتيم و با الگو برداري از زندگي شهدا راه انها را ادامه خواهيم داد.
حجت الاسلام دانشي يک توصيه براي دانشجويان گرامي داشت و گفت: به دنبال تحصيل علم و دانش باشيد و با ذهن خلاق و نيروي جواني به پيشرفت کشور و جامعه کمک کنيد.

ناخدايکم دريادار هوشنگ صمدي فرمانده کلاه سبزهاي نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در دوران دفاع مقدس در اين مراسم با بيان اينکه سرلوحه کار کارکنان نيروي دريايي ارتش شعار راه ما راه حسين است گفت: امروز خوشحالم که در جمعي عالمانه بخصوص در يادمان شهداي عزيز شرکت دارم و هر چه داريم به برکت خون شهداي گرانقدر است. 

ناخدايکم دريادار صمدي با بيان اينکه با فرمان پير جماران امام خميني(ره) در 16 اسفند 57 که فرمودند، ارتش بايد بماند خون تازه و جديدي در رگهاي ارتشيان جاري شد گفت: آنچه مسلم است بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ارتش وضعيت مناسبي نداشت و از يک طرف گروهکها شعار      مي دادند که ارتش بايد منحل شود و از طرف ديگر کشورهاي حاشيه خليج فارس ادعاي مالکيت سه جزيره تنب بزگ، تنب کوچک و ابو موسي را داشتند و ... امام خميني (ره) در اين برهه زماني حساس فرمان 5 مادهاي خطاب به ارتش و ملت ايران صادر کردند و گفتند ارتش بايد بماند و با اين فرمان خون جديدي در رگهاي ارتش جاري و ساري و ارتشيان با جان و دل از کيان مملکت دفاع کردند .
دريادار صمدي با روايتگري و دلاوريهاي ارتش جمهوري اسلامي از دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: 35 کشور جهان از کشور عراق و صدام در جنگ هشت سال دفاع مقدس عليه ايران حمايت مي کردند و ما در مقابل بسياري از کشورها قرار گرفتيم و در اين جنگ اسرايي از کشورهاي عربي، آفريقايي و حتي از فرانسه داشتيم.
 وي گفت: ارتشيان، سپاهيان و بسيجيان با اتحاد و همدلي همه با هم در دوران دفاع مقدس جنگيديم، رزميديم و يک وجب از خاک ايران را به دشمن نداديم اين درحالي است که صدام ادعا داشت که در روز اول جنگ، خرمشهر و آبادان و در روز سوم خوزستان و در روز هفتم مصاحبه راديويي و تلويزيوني در تهران داشته باشد درود بر همه شهدا و ايثارگران و و فداکاريهاي مردم غيرتمند ايران.

حجت الاسلام محسن مظاهري مسئول نهاد رهبري مجتمع در اين مراسم ضمن گراميداشت ياد و خاطره همه شهدا به ويژه شهداي دانشجوي بم گفت: آنچه مهم است که در مسير شهدا قدم برداريم و هدف از برگزاري اين مراسمات گراميداشت ياد خاطره شهداست و همانگونه که مقام معظم رهبري فرمودند صاحبان اصلي انقلاب شهدا، ، خانواده شهدا و ايثارگران هستند و هرچه داريم از ايثارگري و جانفشاني شهدا و ايثارگران و خانوده هاي اين عزيزان است و بدون اين فداکاريها انقلاب به ثمر نمي رسيد.
مسئول نهاد رهبري در اين مراسم با بيان اينکه امروز زمينه تحصيلات در همه مقاطع در کشور فراهم است گفت: آمارها قبل و بعد از انقلاب نشان مي¬دهد که در همه زمينه ها بعد از انقلاب رشد چشمگيري داشتيم در نتيجه ما بايد قدر انقلاب، نظام و خون شهدا را بدانيم و با فراگيري علم و دانش براي پيشرفت بيش از پيش کشور عزيزمان تلاش و خدمت نماييم.

شايان ذکر است مراسم يادواره شهدا، با پرده خواني حجت الاسلام والمسلمين صنعتي از قم، نمايشگاه کتاب، نمايشگاه حجاب و عفاف، نمايشگاه دستاوردهاي مجتمع "پهپاد آذرخش و رباط انبار دار" و ساير دستاوردها، غرفه اندازه گيري فشار خون و همراه و در پايان از خانوادهاي شهيد دانشجوي شهرستان سردار شهيد اسحاق دريجاني، شهيد رضا اتحادي، شهيد علي بدرآبادي، شهيدعلي خسروشاهي و شهيد محمدعلي علي محمدي تقدير به عمل آمد.
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به مجتمع آموزشی بم می باشد
Copyright @2012-2019 Bam University. All rights reserved.